najlepší maznáčik je aratinga

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 28. Sep 2010, 14:05

Aratingy su proste jedničky.
Moja pôvodná tema, ktorú som tu zalozila už dávnejšie sa už stratila, asi preto, že so dlho na ňu ničím neprispela. Takže ak dovolíte, zakladam novu- samozrejme o BUBOVI - mojem aratinge slnečnej. Celé letne prázdniny som bola bez neho, koli rodinnym zaležitostiam, takže ostal tu v Irsku s mojim manželom a synkom. Takže tie dva mesiace boli pre dcerku a pre mňa ako pol roka.
Keď sme sa konečne vrátili náš malý Bubo sa zmenil na nepoznanie a to nie tym, že sa viac vyfarbil a opeknel, ale to jeho správanie bolo tiež riadne vyfarbené. Najprv sa prekvapený nechal hladit a bozkať na zobák, ale keď pochopil kto som, bolo to zrazu iné kafé. Atakoval, hryzol až do krvy a moje ubolené ruky a mozole, (ktoré som si priniesla ako "grátis" z driny na našom domčeko na Sk) vytreštili novu krv a počas troch nasledovných dní Bubo ( zdivočelá šelma) nezabudol ani na jednu moju boľacku horko ťažko zahojenú.
Viem, že teraz my isto niektorí z Vas odpovedia: "a čo si čakala?", ja už teraz odpovedám, že taký burlivý hnev určite nie.
Bubo mi nakoniec odpustil a teraz je zase mojim malym chlapčekom, ale ostali nam obom boľačky na srdiečkach, lebo keď si obliekam svoju vetrovku v ktorej som prišla, Bubo sa zježi a robí cirkus a hlavou bije do dna volierky.
Chcem sa ešte podeliť s vami o jeho fotky a videa, ktoré sem budem pomaly vkladať.
Prepáčte mi ten dlhy uvod po dlhšej dobe, ale stále práca, práca, práca, deti a môj zverinec, takže verím, že to pochopíte.
A ešte niečo nové : Bubo už lieta a samozrejme ako divoch, je všade a nikde :10:

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 28. Sep 2010, 14:21

Tu su nejake videa a fotky, len prosim niekoho z moderatorov alebo adminov: nedopatrenim som zabudla označiť okruh, tak by som vas chcela poprosit, aby ste mi presunuli tuto moju tému do okruhu Aratingy, Bubo je na seba predsa taky hrdy.... :)
http://www.youtube.com/watch?v=fVUpgwe09bw
Obrázok
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 28. Sep 2010, 15:43

souhlas, aratingy jsou nejlepší mazlíčcci a nechápu, že je tu na parrotě tak málo nadšenců pro tento druh:-) sou to rozkošný sluníčka i když pravda krapet uvřískaná:-D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 28. Sep 2010, 18:15

Jasné, su naozaj fantastické, dokonca aj pyrury, čo su vlastne ich príbuzne. Aratingy nevrieskajú stále, zakričia si len keď vidia zmenu vo svojom okolí, napríklad navšteva alebo buchnutie dverí, keď niekto odchadza, či prichádza. Aratingy su celkom ako hlídací psi, môj Bubo sa cíti ako dôležita bytosť od ktorej závisi chod domacnosti, najradšej by pral, nakupoval aj varil s nami, dokonca aj rozvešával prádlo :153: :151: :152:
Pri všetkom musí byť, dokonca aj do postele sa nam pchá :muhaha: Ak si ho pridlho nevšimam, spustí svoj alarm a keď ani vtedy nemam čas, potom už hodinu trucuje, nechce vyjst z volierky, uteká ked ho chcem vybrať a keťo vzdám, znova ten alarm, znova ho ťaham von a on pokrikuje šomre a hlavou bije do dna volierky aby mi ukázal, kde je aký je dôležitý. Ale keď nam už odpustil, je to hotovy anjel a nekričí ani keby sme chceli. Dokáže sa zahrať aj sám, má spustu hračiek (ešte ich všetky nezožral) :D , naučil sa chodiť aj na toaletu, hlavne ráno, kedy je jeho trus najväčší.
Doma sme už mali aj alexov aj čínskych, andulky či korely aj ary, ale toto "decko" by som si nedala ani za nič na svete.
Je to taký opičiačik, teda dosť sa jeho povaha tej opičej podobá.
Piškotu si najprv prednamáča do vody a až tak ju držiac v pazurikoch zje. Ak nahodou nemá vodu v krmitku(napájačke), s nervami piskotu rozkuše a porozhadzuje po klietke. Má skrátka svoj system a režim a je veľmi spokojny. :175:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 1. Okt 2010, 20:53

Rozhodla som sa, že kupim Bubovi malu klietku ako prepravku. Bubo je totiž nešťastny, že už nechodime von, len tak volne na pleci, (ako som spomínala už mu dorástli letky a je z neho stale lepši letec a od tých trakov už odvykol, kým som tu nebola a zvykať ho na ne zase je pre nás oboch katastrofa), takže keď by sme si vyšli v malej klietke von, on by mal zase novu zábavu, lebo mu to chyba.
Nespominala som, že som raz vyšla na balkon aj s Bubom na pleci, lebo mi jednoducho "vyplo", že ho tam mám. Až na balkone som zrazu strpla. Ale nič sa nestalo, Bubovi to asi nenapadlo-zdrhať, ale to bolo asi len a len šťastie.
Aj keď ideme na nejaku navštevu ku kamošom, kľudne by sme si ho mohli vziať v tej malej klietke. Mám na mysli malu klietku, aby nebola ťažká, jednoduchého tvaru stvorec, či obdlžník, aby tam mal jedno dve bidla a krmitko a napájačku Bubo si už zvykol na tú s guličkou ako pre škrečky. Zajtra idem sa poobzerať po nejakej malej... :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Okt 2010, 10:41

Obrázok

... spievame pieseň - Už je tu jeseň :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Okt 2010, 11:04

Obrázok

Sorry, predchadzajuca foto je už dvakrát. Tuto som chcela pôvodne dať :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Okt 2010, 17:51

Ahojte všetci, Bubo ma nové fotky, ale nie všetky " uspešne nahrate" do albumu sa mi podarilo otvoriť. Vypisuje mi, že je ok, ale neotvára ho, tak som zvedava či sa to tuto v príspevku otvoria (su 4)

Obrázok
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Okt 2010, 17:53

no, nepodarilo sa dve otvoriť, aj keď su nahraté. Škoda, su to pekné zábery

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Okt 2010, 19:15

Je nádherný :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Príspevokod užívateľa sasa » St 20. Okt 2010, 19:38

no, nepodarilo sa dve otvoriť, aj keď su nahraté.

to mas tezky, kdyz do nazvu souboru cpes diakritiku
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Okt 2010, 21:26

Ďakujem, berta ;)
A Saša, mala si pravdu, to ma predtym nenapadlo, teraz som na skušku urobila tie dve chybajuce fotky a vyšlo to. Ďakujem :)

Obrázok
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Okt 2010, 21:33

ještě by bylo super naučit se zaostřit na papoucha, ne na pozadí ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Okt 2010, 21:34

no, to by bolo fakt skvele ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 15. Jan 2011, 21:44

Hi, mám možnosť kúpiť si aratingu dlhochvostú, ktorú som vždy chcela, cena uplne super, dna papiere, krúžok.
Ale háčik je v tom, že ma už tri roky a ja by som ju chcela ako ďalšieho mazla. Tak teraz neviem, mám možnosť isť po ňu už zajtra, ale mám trochu obavy kôli tomu veku a chovatel ju nedržal ako mazla. Je vo voliere s ostatnymi z jej druhu.
Má niekto s tymto skúsenosť? Ak áno poraďte mi, dosť to totiž suri. Ďakujem

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 16. Jan 2011, 09:31

To se bez pohledu do křišťálové koule nedá dost dobře odhadnout. Aratingy jsou zvědavci, je docela možné, že se trochu ochočí. Ale asi bych nepočítal s tím, že bude vyloženě kontaktní hladící mazel. Ale znovu upozorňuju, klidně to může být úplně jinak.
- Editované užívateľom Jirka Amazonia dňa 16.01.2011, 09:31 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 16. Jan 2011, 12:09

dík, rozhodla som sa, že si ju nevezmem, cena je sice neskutočná, ale nemôžem riskovať, že bude divá a hlavne nespokojna, teda on, lebo je to samček. Nemôžem jej ponúknuť viac, než len klietku vo vykúrenom byte, zo začiatku by nemala ani pravidelny prelet a tak... Takže by by môj sen, prezatím :(

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 21. Jan 2011, 18:56

Takže tú novú dlhochvostú nemáme, trochu mi je ľúto, ale aspoň sem dám nejaké videá z nášho Bubíka. Ten náš Bubo teraz dosť neposedný a vymýšľa stále nové letecké kreácie, je fakt skvelý letec a moje najnovšie prianie je chodiť s ním von bez trakov že si polieta a samozrejme sa zase so mnou vráti domov, ale to chce cvik, zatiaľ sme nezvládli tie traky. Nemal ich rad, raz dva razy sa mi ich podarilo navliecť bez kusancov, ale potom som musela na dlhšie od neho odísť a potom to už nešlo. Takže ani neskúšam, keďže ich nechce, ale verím v jeho inteligenciu, že sa nám podarí chodiť bez trakov možno už toto leto.
A ešte niečo: Objavili sme nádherneho amazonika čiernotemenného, stojí sice nekresťanské prachy, ale je v shope, nemá sa tam dobre, navyše mu minule odstrihli letky, aby ho mohli zakazníci obdivovať aj mimo klietky :( a tie letky mu fikli dosť radikálne, vyzerá jak náš Bubo predtým. Držte mi palce, nech mám šťastie a nejako ho kúpim, alebo žeby som ho ukradla??? To je jedno, len nech už je pri mne doma. Volá sa Charlie a velmi ho chcem :12:
Tak tu su tie videá s Bubom:
http://www.youtube.com/watch?v=ZFXea_wwyjc

http://www.youtube.com/watch?v=1wEfYMKaJBE

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 23. Jan 2011, 22:55

Ešte jedno dnes pridávam - také spomienkové, keď "sme boli ešte menší" teda Bubo, to bol ešte "nevinny anjelik" :p

http://www.youtube.com/watch?v=-A86pBvlodk

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 29. Jan 2011, 17:22

Dnes máme šťastný deň. Predsa sme si šli pre Caiquie - amazonika čiernotemenneho :62: Ešte preňho nemáme meno, náš Bubo po ňom vrieska, (ešte neprestal), takže sme si našli po 20 minutach v lekarničke brufen a to si hneď nadávkovali s manželom a štrngli so skleničkami vody " na zdravie", Nech sa mu darí, hlavne nech sa má u nás dobre. Zajtra ideme pre jeho klietku, zatial nam ju demontuju, aby sa nam vošla do kufra. V nej bol náš amazonik doteraz. Neskôr ho sfotím s mobilom (foťak doteraz nemám, hlavne že mám dvoch papagajov a vybavu pre nich :10: ), ale budem sa snažiť dobre zaostriť. Teraz vymyšľame bidlá loptičky a hlavne meno pre neho.
Keď som ho odnášala z toho shopu na prste do auta, krásne popiskoval a krrrkal ako maly dinosaurik, že krrrrrr a udivene popiskoval. Keď sme prišli k našej bytovke, s prsta mi preliezol na rameno a odtiaľ sa schoval v mojich vlasoch, ešte že som ich mala rozpustené. Dali sme ho do takej provizornej klietky, ktoru sme spojili s inou menšou klietkou a on je veľmi spokojny, stale pozoruje hračky a prechádza sa a udivene vypiskuje, no neskutočný je. A je aj riadne ťažký, je to samec a ma 5-6 mesiacov a krúžok na ľavej nôžke.
Veľmi sa mu tešíme a budeme šťastní, keďsi aj oni dvaja na seba zvyknu. Tak im držme palce :=-

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 29. Jan 2011, 18:43

Tak máš druhého křiklouna?Gratuluji a tiše závidím,asi máš doré rodinné zázemí a sousedy,ať se daří :10:Moc Ti to přeji.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 29. Jan 2011, 18:49

diky berta, ale sousedy... to asi nie, to ine kafe, ale nebudem sa s druhym kriklunom chvaliť, prave naopak pre pokoj...
Tu je prve maličke video s obidvoma mojimi zlatušikmi:
http://www.youtube.com/watch?v=SZ2w43q9GJk

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 30. Jan 2011, 18:11

Ten je k pomuchlání :60:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Jan 2011, 13:39

Včera sme mali veľa prace urobiť v novej klietke pre amazonika pohodlie s hračkami a bidlami, takže dnes trošku neskor sem pridam nove foto alebo video.
Keď sme včera prišli po tu jeho klietku do shopu, pytali sa nas na Charlieho, že ako sa má v novom domove. My sme asi prepočuli dôležitu vec, že náse zlaticko sa vola Charlie a že svoje meno stále opakuje dookola, my sme asi všetci hluchí, alebo to bude tou angličtinou s prizvukom a dali nam aj A4 s popisom: volám sa Charlie atd...Prišli sme domov aj s klietkou a kecali sme s Chárliem a naozaj nám opakoval svoje meno dva minuty. Sme takí šťastní, že ho máme...
aj keď mne by sa viac páčilo meno :Chackie (čaky), viac pristane k menu Bubo-našej aratinge. To by boli dva strašidielka a náš dom by bol " haunted house, alebo " monsters house". Možno aj nova tema, ktorú pre nich dvoch plánujem, by sa mala takto volať :176: Je to veľmi kľudne dieťa :212: aspoň zatiaľ. Rozhodla som sa učiť ho na tie Bubové traky, kym je ešte maly, aspoň to skúsim :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 14. Feb 2011, 09:51

Takto dávam hajať mojho Bubáka :77:
http://www.youtube.com/wa3tch?v=rpxiyqbk8Bc

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný