Ara chloroptera

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Júl 2009, 21:48

no tu lampu radim ozaj az ku stropu.nas zako odsroboval skrutku,vysroboval ziarovku,lampu povytiahol a nacal kabel.este ze sa nesvietilo.lampu som opravila,omotala handrou,aby sa k nej nedostal,ze radsej nebudem svietit.na druhy den bola handra na zemi a lampa znova rozobrata.uz raz prestikol kable k akvarku,a tie boli pod prudom,prestiknute kable sa privarili ku klietke.dva dni nam vyhadzovalo istice,kym som si vsimla pricinu.je zazrak ze sa mu nic nestalo.betar jeden.clovek aby sa onho stale bal

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Júl 2009, 23:39

to veškeré kable a přívodní šňůr se mi kupodivu podařilo nacpat a zalepit leukoplastí pod koberec. Nekouká nic, jen vykoukne pod zásuvkou cca 5 cm, a mám zatím výhodu, na zemi se mým predátorům nějak nezalíbilo.
Televizní mám umně přilepený za telkou tak, aby k nim neměli přístup. a na "zkoušku" je jen jedna stolní lampička,pod kterou sedím furt já, a číhám.
Juli, jsou to nervy. Až přelouskáš všechny příspěvky tu i onde, co všechno se může papouškovi stát žasneš, že jich je stále tolik!

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 31. Júl 2009, 09:15

Robo napísal:
... a to sa snažíme byť opatrní aby sme ťa nedeprimovali. Skutočnosť bude ďalekoooo horšia. :D Však uvidíš. ;)

Robo, presne tohto som sa bála... :D Môj muž ma utešuje, že je to len na chvíľu a potom bude postavená voliéra a vraj dnu kúpime nejakú malú aru.... *283*

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 31. Júl 2009, 09:22

Rabin1 napísal:
Tak som si vyguglil zopar obrazkov tvojho noveho milacika a gratulujem.Je to sen mnohych chovatelov len nie kazdy ma na to podmienky.Prajem prijemne spoluzitie :10: Bude to o drzku))))
Zopar ich maju aj v Zoo v Prahe,nadherne vtaky.

Rabin ďakujem. Je to naozaj krása. V skutočnosti je ešte krajší ako na obrázkoch. Môj muž mal pôvodne v pláne dva páry (časom) a už sú to tri páry. Teraz na jar ideme stavať štyri veľké a štyri menšie voliery a keď to bude postavené tak kupujeme parťáka. dúfam, že sa nám tie voliéry podarí postupne zaplniť. Už sa neviem dočkať.... :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 31. Júl 2009, 09:25

sasa napísala:

nevim, jestli vhodne pro papucha se ti bude pacit. jedine pouzitelne jsou totiz stropnice a to takove, kde nema sebemensi moznost se zachytit, cili kryt az ke stropu. mne osobne se teda nepaci, ale co mam delat, kdyz mam ptaka debila. je schopnej pristat i na clipramu na zdi a odkousnout ho.

Sasa, ja som taký blázon do zvierat, že presvedčím seba aj návštevu, že to je najmodernejší luster a veľmi sa mi páči.... :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 31. Júl 2009, 09:28

dajar napísala:
no, ehm ... na toho tvého nádherného a velkého Aru by nestačilo asi ani Rudé právo ;)

Dajar ja mám taký dojem, že keď prvý krát pustíme papúcha tak bude u nás veľká sranda. Nedá sa poistiť domácnosť proti domácemu demolátorovi? Vieš myslím ako proti domácej obývačkovej živelnej pohrome....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 31. Júl 2009, 09:29

juli napísala:
no tu lampu radim ozaj az ku stropu.nas zako odsroboval skrutku,vysroboval ziarovku,lampu povytiahol a nacal kabel.este ze sa nesvietilo.lampu som opravila,omotala handrou,aby sa k nej nedostal,ze radsej nebudem svietit.na druhy den bola handra na zemi a lampa znova rozobrata.uz raz prestikol kable k akvarku,a tie boli pod prudom,prestiknute kable sa privarili ku klietke.dva dni nam vyhadzovalo istice,kym som si vsimla pricinu.je zazrak ze sa mu nic nestalo.betar jeden.clovek aby sa onho stale bal

Juli ten tvoj žako je možno elektrikár. :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 31. Júl 2009, 09:45

Psa pojištěného máme, je to velký boxer, a nechtíc svou vítací povahou povalí i panelák ;) , ale jak je to s papoušky?

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa coala » Pi 31. Júl 2009, 14:27

Off Topic
Ani prosim tohto zlozvyku "quotovania" teda citovania celých príspevkov sa veľmi rýchlo odnauč lebo budem zlá :10:

zneprehľadňuje to príspevky mojka
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 31. Júl 2009, 15:17

Coala, to mi nem napadlo, vykonám. ;) Nebuď zlá.... :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 14. Aug 2009, 18:13

Ani napísala:

odstrániť z domu všetky ľahko likvidovateľné veci.

to chces byvat v dome, kde nebude ziadne zariadenie? :10: :10:

(ary ak chcu, zlikviduju komplet vsetko)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 14. Aug 2009, 18:18

Ani napísala:
Teraz na jar ideme stavať štyri veľké a štyri menšie voliery a keď to bude postavené tak kupujeme parťáka. dúfam, že sa nám tie voliéry podarí postupne zaplniť. Už sa neviem dočkať.... :10:

wov, mat pribytok pre papuchov vacsi ako vlastny dom, to chce fakt velke srdce :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 14. Aug 2009, 18:40

nam se osvedcil jeste jeden tip, jak jakz takz chranit byt pred demolici. Gofin v prumeru nestravi v jednom byte vic nez 14 dni - je prevazen z Brna do Prahy. jen se rozkouka, uz zas jede.
jakmile si zvykne i na tohle, prestehujeme se (cca 1x rok) - lepsi by bylo i casteji, ale na to bychom si nezvykli my...
nicmene, chapu, ze tento model nemusi vyhovovat kazdemu. navic, i na tohle si zvyka, rozkoukava se i v novem byte cim dal rychleji. nas rozlozeny sprchovy kout po tydnu po nastehovani by mohl vypravet.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 14. Aug 2009, 21:53

deko napísal:
Ani napísala:
odstrániť z domu všetky ľahko likvidovateľné veci.

to chces byvat v dome, kde nebude ziadne zariadenie? :10: :10:

(ary ak chcu, zlikviduju komplet vsetko)

Kamaradova dvojka (chloroptera a ararauna, dneska uz maji kazdy sveho partnera) v nestrezene chvilce rozlozili na prvocinitele kuchynske zavesne hodiny a dokazali ze zdi vydolovat i zasadrovanou hmozdinku ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa coala » Pi 14. Aug 2009, 21:57

o vydolovaní hmoždiniek a šróbov viem tiež, svoje
kakaďáci sú na tom obdobne

musím príležitostne vyfotiť ako kakaďák "zožral" otočný krmný pult,
ak chcú devastovať nezastavia sa pred ničím :)
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond
Člen od: Št 15. Jan 2009, 22:18

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa diamond » Pi 14. Aug 2009, 22:02

Off Topic
to mne vzdy vraveli ze hmozdenku uz nevytiahne nikto.teraz uz viem kto je Nikto
[b]never eat yellow snow[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Aug 2009, 08:18

Ahojte paroťáci, dík za povzbudenie.... :10: :10: :10:
Mám novú aktuálnu správu papúch je doma. Musíme ju/ho ešte dokrmovať. Prvú noc strávil/a na zemi v klietke. Včera sa už šplhal/a po bidielkach.
Zistila som, že je to potvora, snaží sa ma zastrašiť akože ma ide pohrýsť a potom mi žužle prst. :D
Nemá rada keď ho/ju fotím. Veď ja ho/ju naučím.... :kill:
Včera večer som mala pocit, že u nás doma štartuje vrtulník a to sa len potvora pokúšala vzlietnuť z miesta, no nešlo to...dosť sa čudovala ale nevzdávala to dosť dlho...
Vraj má hudobný talent (volal mi môj muž) pustil jej/mu rádio a on/a sa pridal/a.......
Zajtra ju chceme pustiť von z klietky dúfam, že to nie je skoro ak sa mi podarí urobím foto a hodím ho sem.
Vravia, že papagáje sú zvedavé ale zatiaľ som ja zvedavejšia kontrolujem ju aj v noci....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Aug 2009, 08:31

Deko, neboj nejaké zariadenie si necháme.... :10:
Máme takú super miestnosť (hosťovskú) tam je len jedna veľká skriňa a činky má 5,5 x 5 metrov tam bude mať zatiaľ prelet...
Tie voliery nebudú väčšie ako náš dom, no lebo keď to rozmeníš na drobné a my sme dvaja vo veľkom dome oni budú každý vo svojej voliére tiež dvaja, no nie????? :D
My máme psov, mačku a keby sa vošiel bol by u nás aj kôň, sme proste švihnutý našťastie obaja rovnako..... :D
Už sa doma pýtam tak opatrne či ešte nejaký druh zvieraťa ideme kupovať....
Inak ja mám taký pocit, že som sa asi zbláznila čo ma to vôbec napadlo súhlasiť s kúpou papagája.....
Môj život už nikdy nebude môj....tá malá potvora je u nás dva dni aj z cestou a už si ma celkom ochočila, to som dopadla .......

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Aug 2009, 09:44

Opäť jedna prosba. Poraďte mi aké vitamíny mám kúpiť pre nášho papúcha, čítam to čítam a mám s toho hokej. Alebo netreba žiadne???

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Aug 2009, 09:57

Ani,

pri vyvazenej, pestrej a vhodnej strave nepotrebuje tvoj papuch ziadne extra vitaminy.

jam

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Aug 2009, 12:56

Jam, ďakujem za odpoveď.

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa deny » Ut 18. Aug 2009, 13:52

Pri vyvazenej pestrej strave vitaminy davaj v obdobi preperovania. Urcite nezabudaj na orechy. Velke druhy ar by mali mat cca.8 velkych orechov denne.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 20. Aug 2009, 06:26

Deny ďakujem. Ešte zatiaľ nie je veľmi schopná papať orechy, ale burské už jedla, vlašské musíme vyskúšať... ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 20. Aug 2009, 06:34

Správy z domáceho ochočovania:
Páničkovi sedím na hlave, na pleci a poslúcham jeho privolanie. Na slovíčko poď sem panáčkujem po bidielku. :)
Paničky sa zatiaľ bojím (nie je so mnou tak často), ale kŕmiť sa nechám... ;)
Panička nie je dobrá nedovolí loziť po záclonách..... :10:
Panička mi frfle, že robím neporiadok, no a to ešte nevidela všetko čo dokážem... :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa robo » Št 20. Aug 2009, 11:32

Ak môžem poradiť: nenechávajte si ju sedieť vo vyššej úrovni ako sú vaše oči (vypustiť spomínané ramená aj hlavu). Ara vám inak postupne prerastie cez hlavu, bude sa cítiť dominantná.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný