Ara chloroptera

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 21. Dec 2009, 07:30

Pokračovanie nášho domáceho denníčku. Scarlettka papá už celkom sama, odstavila sa bez našeho pričinenia. Lieta po celom dome ohrýza nábytok, proste typický domáci maznáčik. :D
Momentálne sa preperuje takže domácnosť máme ako po výbuchu, povysávam ona sa preletí a mala by som znova, ale má to jeden veľmi podstatný háčik Scarlettka nenávidí vysávač a chce ho prekričať. :grr:
Keďže sa preperuje je nervózna, musíme si dávať pozor ako ju chytáme. Kým sa preperí budem zrelá na psychiatra. Už aby všetko rozmrzlo a aby sme začali stavať.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » So 26. Dec 2009, 14:58

Ani napísala:
máme doma Scarlett.


Off Topic
vicemiss Topolcian - Scarlett Balazikova? :10:


Ani napísala:
Môj manžel skonštatoval, že by sme jej mali urýchlene kúpiť kamoša aby tyranizovala jeho nie nás.


aby vas tyranizovali 2 vtaky a nie iba jeden? :10:

- Editované užívateľom deko dňa 26.12.2009, 15:04 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 28. Dec 2009, 07:53

Deko srdečná vďaka... :D :D :D
Vicemiss od Hlohovca..... :D

- Modifikované užívateľom Ani dňa 28.12.2009, 07:57 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 28. Dec 2009, 07:56

Pomoooooooc... Neviete mi niekto poradiť. Naša potvorka sa preperuje a akosi nedobre to znáša, snažíme sa jej s tým pomáhať keďže nemá parťáka ktorý by jej to odzobkával a každý deň ju striekame postrekovačom. Nemáte nejaký typ ako jej pomôcť, je s toho nejaká nervózna. Vďaka. :12:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 28. Dec 2009, 11:54

no zvlhčovanie by malo pomôcť,ja vtedy dávam aj vitamíny na preperovanie,ale to ty asi tiež, zvyšok bohužiaľ je asi na nich aby tým prešli,je dobre ak je niečím iným zamestnaná...ale to nie je asi také jednoduché ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 28. Dec 2009, 14:12

Áno Ivon uhádla si vitamíny dostáva no čo by som ja pre svoje zlatíčko neurobila. Dokonca som jej kúpila ten kameň minerálny mala ho na kraji klietky tak som zametala (vysávač nemá rada tak zametám) denne dva tri krát, ale už ho zlikvidovala neviem či jej nevyrobíme čosi z betónu, len neviem či by nemusel byť nejaký špeciálny. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 28. Dec 2009, 14:21

noo s tým jej zobákom asi áno :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 15. Mar 2010, 17:37

Tak sa hlásim po dlhej dobe, máme nové správy. Kúpili sme novú klietku, lebo sa pomaly chystáme na kúpu kamaráta pre Scarletku, tak aby sa nám nepobili. :kill: A 23 marca začíname stavbu troch miestností. Dve budú klasika pre papúchy a tretia bude síce tiež pre papúchy :D , ale asi na papanicu a prípadne karanténa. Už sa teším keď pôjde Skarletka von, lebo aj keď ju púšťame podľa mňa jej chýba normálne slniečko, vonku sa jej bude páčiť viac. Ona má klietku pri okne a občas visí na pletive a hojdá sa ako by sa zbláznila :D a čumí von, až si ide oči vyočiť.
Inak neviete ako som mohla predtým existovať bez papagája??????? Pýtajú sa ma v práci kam idem na dovolenku a ja že tak do 100 km aby som mohla byť do večera nazad....... :D :D :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 15. Mar 2010, 18:49

a 23 marca začíname stavbu troch miestností. Dve budú klasika pre papúchy a tretia bude síce tiež pre papúchy

takže třípokojáč pro papoušky :D

Pýtajú sa ma v práci kam idem na dovolenku

mě už se neptají 8)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 18. Mar 2010, 08:17

Nová správa. Máme doma chlapca. Visí na pletive a trasie sa. Scarlet na neho vreští. Zábava ako hrom..... :D Tento samček nebol ručne dokŕmený tak som zvedavá aký bude. Muž mi volal, že máme doma zoo, vraj je už mierne hluchý..... :D Som zvedavá na víkend, budem s nimi doma sama a budem používať obľúbený nástroj našej Scarletky - vysávač. Možno v pondelok pôjdem do práce mierne hluchá a prešedivelá... A ten prišelec má ešte jeden zvláštny dar, kaká zásadne von z klietky (asi si nechce špiniť u seba -chytrák) ešte dobre že máme dlažbu. ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » Št 18. Mar 2010, 08:55

gratulace k prirustku. uvidis, ze si spolu sednou. ja kdyz vidim ty svoje mrnata, jak se furt za sebou tahnou, jako by byli spojeny gumickou, je to radost pohledet. to je takova laaaaaska :)
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa irena » Št 18. Mar 2010, 09:00

Tak to gratulujem. Hluchota je to nejlepší co může chovatele papoušků potkat. :D
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 18. Mar 2010, 09:02

aj ja gratulujem k ďalšiemu "chytrákovi" a klobúk dolu že máte takú trpezlivosť, ked sme s polovickou čítali celý tento váš príbeh so Scarlett riadne sme sa nasmiali :D Ja na tvojom mieste by som vážne uvažovala o používaní nejakých tlmičov :D
Ale je fakt krásna...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Mar 2010, 06:58

Sasa, Irenka, Kiri ďakujem za gratuláciu. :D
Sasa pevne verím, že máš pravdu. Včera večer to chytilo opačný trend. Scarlet sa ho začala troška báť. On totiž začal normálne vrieskať ako poriadna ara a ona chuderka sedela na bidielku a vyvalovala oči.... Ten jeho škrekot bol super, len neviem čo nato susedia.... :D
Zatiaľ je chlapec taký netýkavý zoberie si oriešok aj piškótu ale nedá sa pohladkať. Chystám sa cez víkend s ním skamarátiť, máte nejalé typy???? ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa robo » Pi 19. Mar 2010, 09:01

Ani, aj ja gratulujem
Ešte na neho nešahaj, chce to čas. Kadí ti von lebo visí na pletive, že ? Má strach, tak ho ešte viac nestresuj. Moje ary zliezli z pletív keď som ich premiestnil do voliér až po dvoch dňoch.

Lepšia varianta je, keď ohluchne sused, my si na to zvykneme. Ja dúfam, že to bude čoskoro, kým doplním ďalšiu hydinu do chovu.
Btw, chloroptera vie pekne "krákať" tak pevné nervy.
:D
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Mar 2010, 10:00

Robo ďakujem.
On visí na pletive kým nejde žrať. Lozí po klietke ako by bol doma, ale keď sa priblížim bez orecha utečie alebo sa tvári že ma ide kusnúť. Obávam sa, že sa nie len tvári ale ďobol by aj naozaj. Budem k nemu pristupovať opatrne aby nebol v strese, dúfam, že sa skamošíme.
A hluchota je celkom príjemná, nepočuješ kopu drístov..... :D :D :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ne 21. Mar 2010, 17:45

Povíkendové hlásenie: Zistila som, že Scarlet nie je ara....ara je náš nový prírastok. Vrieska ako ara hryzie ako ara, našťastie len drevo. Prekúsal si pod sebou bidlo, tak sa zľakol keď to ruplo, že pol hodinu sedel na pletive a triasol sa. Bidlo som vymenila a .... pustil sa do neho znova... :10:
Máme blbé bidlá, :12: ale našťastie to boli originály dodané s klietkou, slabota. :kill: Zajtra ideme namontovať dáke stromy či čo... ;)
Niekto my tu už raz odpovedal na druh dreva. Bolo mi povedané, že orechové môže byť tak sa ešte raz pre istotu pýtam, neotrávi sa? Má dobrý zvyk svojpomocne vyrobené piliny si prisýpa do jedla asi ako korenie, je to proste tvrďas... :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 22. Mar 2010, 20:47

Z lískového ořechu je bezpečný a celkem tvrdý. Tvrdé dřevo je i z buku, ale nechat trochu vyschnout, ale i čerstvé ho trochu pozdrží :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 22. Mar 2010, 20:52

Největší výdrž, ale proti tomu zobanu, bude mít asi jen lešenářská trubka ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Mar 2010, 06:29

No Karel tá lešenárska trubka je dobrý typ... :D Scarleta má v klietke hrubu reťaz a vytrvalo s ňou bojuje.... :p
Lieskový orech fajn. A čo vlašský???? Tam je vraj jedovaté len lístie, tak čo vy nato? :15:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Mar 2010, 07:05

Scarleta má v klietke hrubu reťaz

chápu dobře, že řetěz? bacha řetězy jsou většinou dost silně pozinkované (pokud tedy nejsou umělohmotné)...

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » St 24. Mar 2010, 07:47

vlassky orech je ok, akorat je horky
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Mar 2010, 12:26

Liaj chápeš dobre, reťaz. Neviem či je ešte pozikovaná, lebo to je stará hrubá reťaz čo mal náš zlý pitbull :D a keď sme ju umývali pre Scarletu už bola mierne hrdzavá. Tak dúfam, že to neublíži našej potvore.
Sasa to som rada možno ho nebude tak zúrivo kúsať a chvíľu mu vydrží. ;)

- Modifikované užívateľom Ani dňa 24.03.2010, 12:32 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Mar 2010, 15:40

Ani, na rez velký pozor, je pro ptáky toxická.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 25. Mar 2010, 10:14

Kalipso ďakujem za upozornenie. Ja som ju síce očistila myslím, že skoro dokonale, ale netušila som že hrdza je toxická pre vtáky. Budem nato pamätať do budúcna.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných