Ara chloroptera

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 20. Aug 2009, 13:07

Dík Robo varovanie sa zíde, je to malá potvora. Už sa pýta von s klietky akoby bola doma. :D

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 26. Aug 2009, 11:48

Ahojte všetci, chcem poprosiť o pomoc. Potrebujem zistiť pohlavie nášho papúcha (vraj je to samička). Mám v tom zmätok, chovateľ od ktorého sme kúpili nám povedal, že nie je problém spraviť test dna. Tak som volala na kliniku v Trnave a tam mi doktor Faga povedal, že to neodporúča, lebo je to nepresné a pre papagája stresujúce. A navrhol mi endoskopické vyšetrenie v narkóze vraj to trvá celé 5 minút a aj pri tom vyšetrí či je papagáj zdravý. Tak som s toho jeleň. :(
Privítam ak mi dáte radu ako nato.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » St 26. Aug 2009, 12:08

odber krve na urceni pohlavi je urcite min stresujici a papouska zatezujici nez narkoza a endoskopie
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 26. Aug 2009, 12:38

Ono stresujúce pre papagája (aj majiteľa) sú všetky varianty. Záleží asi len na samotnom chovateľovi čo si vyberie. Endoskopia mi príde ako najpresnejšia... lekár priamo vidí pohlavné orgány ale nesie so sebou aj jedno riziko, nesprávny odhad pomeru rajského plynu môže papagája usmrtiť. Ja som bola pri endoskopii mojho samca a žeby to nebolo preňho stresujúce, keď mu strkali hlavu do tej nádobky by som nepovedala. Navyše má tuhý korienok a chvíľu trvalo kým sa im ho podarilo uspať. K endoskopii by som sa priklonila asi už iba v prípade, že výsledok potrebujem vedieť hneď.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 26. Aug 2009, 13:21

Ani,

MVDr. Miroslav Faga je uznavany odbornik, ale pochopitelne ti odporuci endoskopiu, z ktorej ma klinika vacsi zisk ako by mala z DNA analyzy, ktoru by si musela dat spravit v Bratislave.

Co sa tyka stresu, osobne si myslim, ze pichnutie ihlou napr. do nohy a nechat 2-3 kvapocky krvi kvapnut na papierik je menej stresujuce ako navsteva vet kliniky a narkoza. A urcenie pohlavia cez DNA je aj lacnejsie. Jedine proti je, ze v pripade kontaminacie vzorky moze dojst k omylu, ale samotna DNA analyza je neomylna. Pri dodrzani spravneho postupu sa da minimalizovat riziko kontaminacie takmer na nulu.

Jan

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Aug 2009, 06:47

Ďakujem za odpovede. Presne ste mi potvrdili to čo som si myslela. Ja som mala traumu z toho, že musím papúcha pichnúť do nohy, ale asi to bude oveľa menej stresujúce než prenášanie na kliniku a tie ostatné procedúry. Návštevu veteriny si necháme na nevyhnutné okolnosti. ;)
Už som napísala paničke do slovgeny aby mi poslala nádobíčko, snáď to prežijem aj ja aj papúch. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Aug 2009, 06:55

Inak už sa začína prudko prejavovať hlasovo. Včera som mala vďaka nej pocit, že sa mi oddelil mozog od zvyšku hlavy pláva nadomnou.
Celkom chápem čo Robo písal o pralesných škrekoch. :10:
Včera ma bolela hlava a tá potvorka si zmyslela, že ma privíta radostnými škrekmi, bola som zrelá na kolabs... :D :D :D
Chcela by som pridať foto, čo sa mi úchytkom podarilo spraviť, môj foťák nič moc, spolupráca s papúchom slabá a ja ako fotograf tiež za veľa nestojím. ;)
Akosi mi to nejde tak to dám do fotoalbumu ak niekto chcete môžete urobiť kuk.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Aug 2009, 10:43

Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Aug 2009, 10:45

Tak nakoniec sa mi podarilo nahrať fotku aj sem aj do albumu (Sasa vďaka). Troška čudnú farbu majú tie pierka na krídle inak sú olivovo zelené. ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa irena » Pi 28. Aug 2009, 14:05

Jéžiš toho krasavce bych nechtěla naštvat. :)
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Aug 2009, 14:44

Jéžiš toho krasavce bych nechtěla naštvat. :)

to asi nikto :D ten zobak musi mat slusnu vykonnost uz teraz nieto este ked bude starsi/a :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Aug 2009, 15:10

Boze aka nadherna andulka))))len nejaka prerastena sa mi zda :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Aug 2009, 20:34

no keby mi tá andulka pristála na rameni,neviem,neviemmm

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ne 30. Aug 2009, 17:53

Irena, to ani ja by som ju (alebo ho) nechcela naštvať, stačí mi keď sa teší a začne od radosti škriekať......
Karotka, to ti poviem ten zobák má výkonnosť už teraz. Keďmi len tak zo srandy žužle prst a zrazu začne pridávať tlak tak mi idú oči z jamiek už teraz.
Rabin ale nie je prerastená veď to je ešte bábo.....
Ivon, môžem ti zodpovedne povedať, že keď sa rozhodne letieť ku mne pár sekúnd sa rozhodujem či nebudem zdrhať...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Sep 2009, 16:54

Ahojte všetci. Prišla som si po ďalšiu informáciu. Zdá sa mi, že naša ara nie je ešte úplne operená, napr. pod krídlami má holú kožičku. Je to normálne vzhľadom k tomu, že má skoro 4 mesiace? Z lietaním problém nemá, aj keď občas sa jej nevydarí pristávací manéver a potom je z toho mierne :24:
A má čudný zvyk. Nechce jesť ovocie ani zeleninu z misky, ale na špízy zavesenú spracuje aj keď väčšina skončí na zemi niečo jej v brušku snáď skončí.
Nevie sa ešte poriadne najesť takže stále papáme zo striekačky, neviete dokedy??? Rosemary vo svojej knihe spomína ary ktoré jedli zo striekačky do 9 mesiacov, to ma asi picne.... :10:
Ale najväčší problém mám ja fotím papúcha nahrávam papúcha rozprávam o papúchovi chýba mi papúch.... a to ju máme len dva týždne..... hotová katastrofa.....

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » St 2. Sep 2009, 17:37

ad peri: zuzanky (nobilisky) maji pod kridly ne uplne holou kuzi, ale opereni je hodne ridke, kuze prosvita

ad spizy: nasi maji take radsi na spizu nez v misce. davej ji na spizy, kdyz ji to bavi, at si zvykne zrat ovoce a zeleninu

ad krmeni: podle r. low se mladi arove odstavuji dlouho, i v prirode dlouho letaji s rodici, kteri je prikrmuji. mne se osvedcilo u mikouse (zako) rano nakrmit do polosyta, pres den ho nechat, at si pozoba sam, na noc nafutrovat, co hrdlo raci. mladata si lepe poradi s mekkou stravou - namocene granule, namocene nebo kratce povarene zrniny a lusteniny. mura (nobiliska) si macene piskoty a zrni vyrvavala apon do 5ti mesicu. v te knizce, co mas, je krmeni mladych ptaku pekne a podrobne popsano.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa robo » St 2. Sep 2009, 21:15

nič sa nedá robiť, zobrali ste si ju mladú, tak to musíš vydržať !
Ary sa vyznačujú královskými maniérami pri stolovaní, t.j. bordel okolo a ak mám v zobáku väčší kus, prekusnem ho a zbytky z ľava aj zprava končia automaticky na zemi. Však v miske je ešte ďalšie. Túto info som dostal skôr než som mal prvú aru a musím s tým plne súhlasiť. Takže denne ráno ovocie aj zeleninu poctivo krájam na menšie kúsky, nech eliminujem straty.
BTW: odmenu tomu kto mi dá tip na krájač kde na jednom konci fláknem jablko a na druhom vypadnú pekné malé kocky !
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » St 2. Sep 2009, 21:18

robo:
mam takovy pekny krajec na hranolky :) neco jako tohle:
http://i2.eva.cz/eva/400/d/o/p/dop05714.jpg
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa robo » St 2. Sep 2009, 21:26

ano, poznám, pred 20 rokmi som to kúpil mame ale chýba mi tam jedna funkcia, ktorú asi ešte nevymysleli - pričny rez každý jeden centimeter aby to boli naozaj kostičky.
Tie mrchy by aj tieto hranolky bafli rovno v strede a cvak: ľavá aj pravá polka hranolku by skončila na zemi
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Sep 2009, 21:28

Musis to jabko na vystupu z pristroja chytit tak, aby se nerozpadlo na hranolky, a prohnat ho tama jeste jednou o 90° na storc ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa robo » St 2. Sep 2009, 21:33

to áno Jirko ale nieje to úplne ono, ja čakám kto to vymyslí do detailu, jedným prechodom. :D
Určite to bude kua jednoduchá kravina akurát to človeka nenapadne. Ako keď som u vás prvýkrát videl odpeckovávač čerešní !
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Sep 2009, 21:35

nojo, asi fakt bude pravda, ze vetsina vynalezu vznikla z chlapske lenosti. U mne neni tlak na vyvoj podobneho zarizeni dostatecne intenzivni, neb jabka kraji Jana.

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa deny » Št 3. Sep 2009, 00:40

Off Topic
Nepochopim ako moze niekto predat aru zelenokridlu, ktora este nie je odstavena zaciatocnikovi. Prepacte ale toto som si nemohla odpustit.


ale na špízy zavesenú spracuje aj keď väčšina skončí na zemi niečo jej v brušku snáď skončí.

Velmi dobre. U papuchov plati tzv. ,,jedlo hrou,, cim pestrejsou zalezitostou pre nu krmenie bude tym lepsie.

ary ktoré jedli zo striekačky do 9 mesiacov

No na zelenokridlu sa mi to vidi nejako vela. Ono to skor zalezi na tebe. Musis ju sledovat. Presne tak ako pisala sasa. Rano daj len trosku, aby si ju ciastocne zasytila. Nebude v strese z hladu a navnadis ju tak aby skusala jest sama. Vecer nakrmit doplna ;) . Postupne rano vynechavat, potom davat postupne menej a menej vecer az do stratena :) .

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Sep 2009, 06:17

Deny, no presne ja som sa tomu bránila, ale keď sme ju videli v plastovej vaničke tak sme to riskli. Myslím, že kŕmenie mi ide úplne ukážkovo.
Inak ja sa od začiatku snažím presne o to navnadiť ju aby sa jej jedlo páčilo, aby ho papala. Ona sama večer papá zo striekačky viac, ráno vôbec (nepomáha ani milé dohováranie, ani tvárenie sa, že mi to chutí, otočí sa mi chrbtom a odpochoduje preč) cez obed tak polovicu. Ja som sa nepýtala preto, že by ma to zaťažovalo, ale nechcem ju stresovať. Ak by to bolo treba pre mňa za mňa ju budem kŕmiť aj do roka, ide mi o to čo je najlepšie pre ňu. Je mi jasné, že to zbadám, veď si ju všímam, ale je lepšie spýtať sa skúsených než spraviť nejakú totálnu kravinu. ;)
Preto sa mi toto fórum páči, vždy mi niekto poradí. Dík. :)
- Modifikované užívateľom Ani dňa 03.09.2009, 06:27 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Sep 2009, 06:22

Robo, ty ma vždy tak potešíš :D . Ale naozaj ja som sa bála, že je nejaká čudná, že nevie jesť či čo. :91: Vedela som, že ary robia bordel pri jedle, ale až taký, to ma prekvapilo. Ja som sa fakt obávala či je v poriadku keď som videla, že z mrkvy zožrala len kúsok a zvyšok spadol na zem.
No budem musieť naučiť našich psov stravovať sa zvyškami z papúchovej klietky. :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných