Ara chloroptera

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » Št 3. Sep 2009, 07:42

No budem musieť naučiť našich psov stravovať sa zvyškami z papúchovej klietky. :10:

to neni problem. ja mam pred volierama kyblik, kam cestou vysypu z misek zbytky krmeni (zrni, ovoce, granule), kdyz jdu chystat novou varku. mam trochu problem se do nej trefit, neb je ucpan 1-2 psima hlavama, ktere cekaji, co dobreho zas ti papousci nedojedli. vymetou to beze zbytku. akorat, ze zrni jim prochazi travicim traktem zcela nevyuzito. ;)
Obrázok

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Sep 2009, 09:28

Sasa :44:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Sep 2009, 09:33

No a aby som nebola málo otravná. Včera mi došli kartičky zo slovgenu. Čo včul? :93:
Tá pani mi písala, že najlepšie z vankúšika na nožičke. Mám sterilnú ihlu. Len bojím bojím aby som neublížila papúchovi. Ale náš vetoš sa bojí este viac ako ja. :grr:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Sep 2009, 15:33

Ale náš vetoš sa bojí este viac ako ja

muz na pravom mieste :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Sep 2009, 15:42

Karotka, mi hovor, pýtam sa ho predtým než sme si kúpili nášho papúcha či je schopný ošetrovať aj veľké ary, a on že no problem.
Potom som za ním išla, že mi treba kvapku krvi na určenie pohlavia a on že to nie to on si netrúfa to je stres pre papagája a on by mohol uhynúť, skoro ma piclo. :29:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Sep 2009, 18:16

Ja som odoberal tiez krv z vankusika na prste,len treba pichnut ihlou[nie inzulinovou,ta je moc tenka] a trosku pomackat vankusik,lebo krvicka sa neukaze hned,ale az za malu chvilocku.Predsa kozicka na vankusiku je len hrubsia.Neskorsie som prisiel na ovela lepsi sposob odobratia krvi,ale to musi byt mladatko este neoperene.Staci ho pichnut TENUCKOU IHLOU na kraj rastuceho kridla a kvapocka je hned na svete,bez toho ,aby si mlada vobec uvedomovalo co sa deje.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Sep 2009, 20:21

ani neboj neublížiš,kvapni na papierik aby si mala v kolečku škvrnu dosť zreteľnú,nechaj dobre vyschnúť a pošli s vypísanou objednávkou.V živote som to nerobila ,nie som vetoš a absolvovala som to toho roku 3x ,viem že máš doma väčšiu slepicu ako ja, ale neboj nie je to veda hlavne ak je na teba papúch zvyknutý,za chvíľu to nebude mať ani... nie že by sa stresovala

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Sep 2009, 16:13

Zmrzlina ďakujem za podrobný návod toto mi pomôže.
Ivon dík za podporu chystám sa na tú strašnú vec v nedeľu dúfam, že to prežijeme obidve.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Sep 2009, 08:07

Znova potrebujem radu, chystám sa dnes na operáciu - odber kvapky krvi z papúchovej nohy. A potrebujem vedieť, či je niečo čím sa dá zastaviť krvácanie ak by jej to krvácalo. A či na dezinfekciu ranky môžem použiť betadín (jód). Ďakujem vopred za rady. ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Sep 2009, 08:35

ani nestraš ,nemalo by jej to tak krvácať,skôr som mala problém aby som z ranky vytlačila dostatočné množstvo krvi,ja som použila lieh aj na čistenie nôžky pred odberom,s jódom nemám skúsenosti

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Sep 2009, 09:16

Betadin je to najlepsie co mozes pouzit.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Sep 2009, 09:23

když jsem si u alis nechávala dělat odběr krve na DNA, byla jsem GENSERVISEM upozorněna, že se místo nemá před odběrem krve dezinfikovat. dochází pak ke zkreslení výsledku.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Sep 2009, 09:26

Ivon vieš ja v to tiež dúfam, ale som totálne po..... lebo papúchovi som také niečo nerobila a nechcem dopadnúť tak, že po vojne je každý generál. Život ma naučil, že treba brať do úvahy čo najviac nepredvídateľných okolností. ;)
Jam, vďaka. :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Sep 2009, 09:38

Ani držím prsty(podľa pokynov pri krvácaní by sa malo miesto pritlačiť),daj vedieť ako ste to nakoniec zvládli ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Sep 2009, 10:31

Liaj ďakujem za upozornenie, bola by som to pohnojila v prílišnej snahe o čistotu. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Sep 2009, 10:33

Ivon, zajtra vás budem informovať či sme to prežili... :89:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 10. Sep 2009, 18:38

CHyt ju do uteraka napriklad,nasad poriadne tlste rukavice[bude sa branit a kusat]dobre je prichystat si aj drievko a dat nech donho zakusne a hlavne ju drzat tak,ako keby lezala na chrbte.Ked je v tej pozicii ma menej bojovnosti a je vecsinou "kludnejsia".Treba na nu tisko prehovarat po tom co ju pichnes vecsinou sa hned ukludni a mackat vankusik.Krvicka sa ukazuje tazsie musis pomackat vankusik ,alebo dokonca zopakovat pichnutie,lebo vo vecsine pripadov ako pichnes vtak sa zatrepe[treba ho slusne drzat] a ty aby si prepichla kozicku odtiahnes ihlu a myslis si ,ze si uz prepichla.Neboj zvladnes to,ale urcite bez pomocnika sa do toho nepustaj.Tak ako pisala IVON je problem ziskat dost krvi a nie ze sa bat o krvacanie.Ked budes odoberat drv z prsta necakaj na kvapku[urcite sa jej nedockas],ale ako sa objavi slusnejsie mnozstvo hned ho otri na vyznacene miesto.....znovu mackaj a znovu otri....takto ked to spravis ale 3-4 krat ziskas dostatocne mnozstvo a potom nechat uz iba dobre vysusit a poslat na vysetrenie.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 11. Sep 2009, 18:32

zmrzlina napísala:
CHyt ju do uteraka napriklad,nasad poriadne tlste rukavice

V tlstych rukaviciach/uteraku nebudes mat cit a mozes ju stlacit viac akoby si chcel. Naozaj je lepsie mat dierkovany krvavy prst, ako stlaceneho papagaja. Viem ze je to zelenokridla, ze ma zobak ako Amerika a s "bolestou" od andulky sa nemoze rovnat ale je to naozaj lepsie.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » Pi 11. Sep 2009, 20:09

hamilton, do rucniku se bali papousek, ne tvoje ruce
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond
Príspevky: 615
Člen od: Št 15. Jan 2009, 22:18

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa diamond » Pi 11. Sep 2009, 21:21

bola to rada od chovatela najvacsich u nas dostupnych amazonanov pomucenych a par stichov ozaj za to nestoji,cize rada pouzit rukavice bola spravna.
[b]never eat yellow snow[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 14. Sep 2009, 10:09

Hlášení: :D
Nepoužili sme rukavice, manžel ju držal, troška ho chcela zožrať, ale je vcelku trpezlivá, uvidíme či bude stačiť odobraté mikromnožstvo krvi.
No ale ja osobne momentálne vyzerám ako tí ľudia čo sa z depky režú. Moja ľavá ruka je totálne doškriabaná. Nie som masochista, ale tá potvora je ochotná jesť iba keď mi sedí na ruke (jasné vydiera ma :kill: ) a mne sú doma dostupné rukavice veľké tak sa na nich kníše a ja sa bojím, že spadne tak radšej trpím. Som magor. :D
Začína vystrájať, akože upratuje v klietke noviny, hlavne keď sú čisté zhrabe ich na kôpku, keď jej nato frflem opakuje to dookola. Jediné čo na ňu zaberá je že ju odignorujem. Ale je to utrpenie (dievčatá vedia - óóó ten binec v klietke).
V sobotu sa hrabala v špinavých novinách a chvost mala celý od srákov....
Niekde som čítala, že arám sa nemá siahať na chvost, tak táto je asi výnimka, zniesla to a ešte aj musela počúvať moje frflanie.
A k tomu všetkému mám pocit, že mám vysávač v ruke častejšie než sa mi páči.
Dokelu čo som robila kým tá potvora u nás nebývala??????? :93:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 14. Sep 2009, 10:48

no tak to ťa obdivujem mne vadia škrabance po senegálcovi,mám citlivú kožu po tej tvojej fešande by som skončila už na kožnom...

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » Po 14. Sep 2009, 10:57

nemas v kleci rost, aby se k novinam a bordelu nedostala? nasi zakovci jsou nemlich stejny prasata, bez rostu to nejde.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond
Príspevky: 615
Člen od: Št 15. Jan 2009, 22:18

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa diamond » Po 14. Sep 2009, 11:58

Off Topic
vyzerám ako tí ľudia čo sa z depky režú.

tak uz aj ty si EMO :10:
[b]never eat yellow snow[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 14. Sep 2009, 17:54

Sasa super nápad. Rost nemám - klietka vlastná výroba, ale čo nie je môže byť. Čo tam máš normálne pletivo alebo niečo pevnejšie? Si ma teraz potešila, to ona je teda k tomu všetkému ešte aj prasa???? :grr: Svina jedna malá... :10:
Ivon , to vieš ja ti mám hrošiu kožu.... ;)
Diamond aj ty?????

- Modifikované užívateľom Ani dňa 14.09.2009, 17:54 -

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných