ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » So 3. Máj 2008, 23:32

13.4.2008 sa mi po dva a polročnej práci podarilo dokončiť aspoň vnútornú časť môjho chovateľského zariadenia. V tento deň sa jeho prvými obyvateľmi, stali naše ararauny Vicky a Arthur, ktoré čakali na tento okamih vyše 2 roky.

[center][img]http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/Jungle05.jpg[/img] [/center]

Po nasťahovaní araraun do nového domova a ich privyknutiu na nový priestor mi dali najavo, že vyčlenená voliéra patrí im. Rachot, ktorý sa ozýva v plne vykachličkovanom uzavretom priestore keď ma vítajú je neopísateľný. Pripadám si tam, akoby ich bol celý kŕdeľ. Skrátka ako niekde v dažďovom pralese v amazonii. Zatiaľ sú len dve a som zvedavý na tie decibely keď postupne chov rozšírim. Predpokladám však, že ak to bude tempom ako som voliéry staval, tak s pribúdajúcim vekom a arami budem v priamej úmere strácať sluch. Patrí sa aby takáto area ([i]tu som si uvedomil, že slovo „area“ je určite odvodené od slova ara = priestor ktorý svojim krikom dokáže pokryť[/i]) mala aj svoj názov a nezameniteľný dojem z príjemných zvukov jej akosi automaticky priradil meno:
[size=12px][b][center]JUNGLE PARK[/center][/b][/size]

Chovateľské zariadenie je vybudované pre chov papagájov druhu ARA.
Má spolu 8 voliér, rozdelené na vnútornú časť a vonkajšie výlety. Dve majú šírku 2 m, tri sú šírky 1,5 m a tri so šírkou 1 m. Tie najmenšie sú určené pre malé druhy ár. U vnútorných voliér majú všetky dĺžku 3 m a výšku 2,65 m. Popred voliéry vedie manipulačná chodba šírky 1 m. Posledná voliéra, kde sa dal vybudovať vstup priamo je na celú šírku budovy t.j. 4 x 2m a dobudúcna dúfam, že ju raz obsadím s niektorým z najväčších druhov ár. Vonkajšie výlety budú dlhé 6,5 a 5,7 m s výškou okolo 2,3 m. Tieto sú práve v štádiu budovania a v súčastnosti vyberám dostupný materiál na ich výstavbu. Dúfam, že sa ary preletia vo vonkajšej časti ešte toto leto.

[center][img]http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/Jungle07.jpg[/img] [/center]

Vnútorná časť je rozdelená priečkou na dva priestory (5 a 3 voliéry). Umožňuje to reguláciu vykurovania – odstavenie miestnosti ktorá nebude obsadená. Vykurovanie je riešené nástenným plynovým kotlíkom a po jednom radiátore v každej miestnosti. Tretiu miestnosť tvorí sklad a prípravňa krmiva s inštalovanou kuch.linkou. Voda je do objektu privedená z navŕtanej studne a jej ohrev na umývanie misiek a pod. zabezpečuje taktiež plyn.kotlík s prietokovým ohrevom pitnej vody. Keďže ary boli od narodenia neustále v priestore s bytovou teplotou, vykurujem priestor aj teraz na teplotu okolo 20 0C. Prudká zmena by im rozhodne neprospela. Napriek rozdielnym názorom chovateľov ja ani dobudúcna neuvažujem o chove ár v nevykurovaných priestoroch.
Deliace priečky jednotlivých boxov som vybudoval z cetrisových dosiek. Po krátkom čase sa ukázalo, že tento materiál veľmi pracuje pri zmene teploty a vlhkosti a prakticky sa nedalo zabrániť tvorbe škár medzi jednotlivými spojmi dosiek. Po niekoľkých pokusoch škáry zatmeliť, kedy nakoniec aj tak popraskali som musel pristúpiť k finančne náročnejšiemu riešeniu a dal boxy kompletne vykachličkovať až po strop. Tento je zo sádrokartonových platní a čas ukáže či sa do neho vtáky pustia alebo nie.
Najväčším problémom bolo vybudovanie čelných panelov jednotlivých voliér. Niekoľkomesačné zháňanie inšpirácie, nápadov a voľbe vhodného materiálu skončilo nakoniec hodinami strávenými pri vlastnom návrhu a kresbe výkresov. Nasledoval ďalší problém – zohnať niekoho kto mi nakreslený „nezmysel“ vyrobí. Po niekoľkých mesiacoch sa podarilo, aj keď firma ktorá mi to robila dodala, že už sa do ničoho takého nepustia. Dal som im spraviť čelá aspoň do prvých piatich voliér. Po ich dodaní som som ich ukecal, že ešte budem potrebovať posledné 3 ks ale mám im na to dať zase ďalších pár mesiacov. Čelá voliér, kŕmne pulty, držiaky bidiel vrátane všetkých skrutiek sú zhotovené z nerezovej oceli. V konečnom dôsledku sa táto investícia oplatila aj ekonomicky, pretože na celej realizácii bola najdrahšia práca ktorá tvorila podiel z celkovej ceny vo výške 60%. Výhodu majú zručnejší majstri, ktorý si dokážu takéto práce realizovať sami. Použitím iného materiálu by sa dalo ušetriť možno 15-20% z celkovej ceny, čo sa mi vidí nezaujímavé vzhľadom na životnosť a bezúdržbovosť použitej nerezovej oceli.

[center][img]http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/Jungle04.jpg[/img] [/center]

Večerné prisvetlenie (na predĺženie dňa) som riešil časovým spínačom umiestneným priamo v rozvádzači el.energie a rohovými trubicovými svietidlami umiestnenými v kŕmnej chodbičke pred každým boxom. Pred samotným večerným zhasnutím svietidiel by mal druhý časový spínač zopnúť nočný okruh. Toto nočné prisvetlenie má zabezpečiť minimum svetla aby papagáje neboli v úplnej tme. Momentálne pracujem na jeho inštalácii a vyberám vhodnú variantu. Zatiaľ arám v noci prisvetľujem svetlom ktoré nechávam zasvietené v prípravni krmiva a prechádza cez presklený priezor v dverách.
Dosť pozornosti som venoval problému ako zabezpečiť voliéry pred neoprávneným vniknutím. Nakoniec som spolu s firmou ktorá robila elektronickú zabezpečovačku nášho domu našiel variantu ako tento systém rozšíriť aj na voliéry bez zbytočných vysokých investícii. V dnešnej dobe sú aj živé tvory záujmom chmatákov a viem že veľmi ťažko by som sa vedel vyrovnať s tým, keby mi niekto ukradol čo i len jedného papagája o ktorého sa denne starám a prirástol mi k srdcu.

[center][img]http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/Jungle03.jpg[/img] [/center]

Dúfam, že tento príspevok a nasledovná diskusia pomôže všetkým, ktorý budú zháňať informácie o budovaní chovateľského zariadenia a taktiež tým, ktorých zaujíma chov takých krásnych papagájov k akým ary rozhodne patria.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » So 3. Máj 2008, 23:50

[b][center]Ara Ararauna[/b] - prvý obyvatelia voliér [/center]

obaja narodený v lete 2005 v Českej republike. Až do svojho umiestnenia vo voliére sme ich chovali v rodinnom dome v klietke Kings Cages 506. Je to najväčšia klietka z ponuky ale pre chov dvoch jedincov ararauny nedostatočná. Hoci boli ary púšťané aby si pretiahli krídla, priestor na lietanie nemali. Žiaľ stavba voliér sa komplikovala po každej stránke a tak ary strávili v klietke, ktorá mala byť dočasným riešením dlhú dobu. Arthur prepadol zlozvyku vytrhávania sa a už pol roka s týmto problémom bojujeme všemožnými cestami. Dúfam, že mu zmena a priestor vo voliére pomôže venovať sa radšej ničeniu bidiel a konárov ako seba.
Ďalšia otázka ktorá ma trápi je, či budú ary schopné lietania keď prakticky ešte nikdy neleteli. To ukáže čas a ja dúfam, že sa tu pochválim s dobrou správou. Zatiaľ majú bidlá umiestnené tak aby sa všade dostali bez lietania ale aj aby mali možnosť si let vyskúšať.

[center][img]http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/Jungle06.jpg[/img] [/center]

[i][center]Vicky a Arthur[/center][/i]
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Robo dňa 03.05.2008, 23:52 -[/i][/color][/size]
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Robo dňa 03.05.2008, 23:52 -[/i][/color][/size]
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 07:19

Krásne ary vázne aj ja by som chcela nieco takéto chovať no zial mi zatial jedna rozela penantová musí stačiť :12:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 07:37

Staviam podobné voľačo,tiež na 8 volier.Vonkajšie výlety teraz robím z hliníku 40x40x2,ale
zvárané rámy,to preto aby som mohol robiť dvojité pletivo a medzera medzi bude 4 cm.
Kde máte okienká na výlety z ubykácie,nejako ich nevidím ,len presvetlovacie sklené tehly!
Kade budú chodiť ary von?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 08:09

krásne voliérky a celé zariadenie, budem držať palce nech sa ti darí a nech sú tvoje ary spokojné, vyzerá to fakt krásne :11: :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 09:15

myslím, že tvoj príspevok zaujal nielen chovateľov ár.V takomto prostredí bývať a robiť to čo ma baví,to je balzam na dušu.Držím prsty nech sa darí ,vyzerá to super :30:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 10:47

Robo, úžasné, moc krásné...v příšítm životě bych si přála být papouškem ve tvém zařízení. :D
Chtěli bychom vybudovat něco menšího ... myslela jsem, že by zálet mohl být z cetrisových desek...ale koukám, že jsou s nima trochu problémy. :( Původně jsem měla naplánovaný ytong ... jenže je tu problém se st. povolením. Naskakuje mi husí kůže, když si představím, jak jdu žebrat o povolení souseda, který skoupil pozemky za naším domem a nalepil na zeď se kterou sousedíme nonstop hernu, kterou navštěvují podivné existence...Když nás žádal o povolení, nikdo z okolních sousedů se stavbou nesouhlasil, dokonce jsem situaci projednávala s místostarostkou, která slíbila upravení alespoň nonstop provozu - nakonec neudělala nic...teď se karta obrátila a já bych měla žádat o souhlas jeho...je mi z toho na :ble3: a nějaký dřevěný zálet by mi žakové sežrali :D
Okýnko na ven by mne taky zajímalo - připadá mi, že v rozích chybí jedna skleněná cihla ?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 12:11

[b]Robo[/b], velmi krasne zariadenie o ktorom vacsina z nas moze len snivat.V pripade ze dobudujes vonkajsiu cast-voliery,nebojis sa ze budu okusovat omietku,ktora obsahuje vela chemie?
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom KONCO dňa 04.05.2008, 12:12 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa sasa » Ne 4. Máj 2008, 12:47

v historicky kratke dobe se chystam upravit papouskum vnitrek zahradniho domku, abychom jednak prodlouzili sezonu, druhak, aby mohli hnizdit vice v klidu, tretak, aby spali v noci uvnitr (preci jen za barakem je les a pletivo nema nejmensi oka, proti lasicce urcite ne).

vnitrek je z hobry, ktrera ma uz dost doslouzino, takze zacnu tim, ze ji strham a pak se uvidi. puvodni myslenka byl cetris, nyni jsou v planu OSB desky. u zuzan nemam nejmensi obavu, ze by to nicili, u zaku to bude horsi, budu muset vhodne umistit bidla, aby se k nim snadno nedostali. po zkusenostech z minula, nerez uz ne. na to nemam nervy. hlinik taky uz ne, ram se svari z zeleznych jeklu a natre. uvnitr to tak trpet nebude. dvere chci zavesene soupaci.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 13:29

GRATULUJEM. :) NAOZAJ NADHERNE , ARY sa tam maju urcite dobre a su stastne, ze sa ich majitel o ne tak stara . :) Vela stastia v budovani a v kupe novych ar.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 14:31

:D robo?a kde byvass?ja len thak ze ci dakedy nezorganizujes dajaku exkurziu do toho tvojho kralovstva,....{samozrejem ked to bude uplne hotove } :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 19:34

Pěkní papoušci v pěkných a účelných voliérách, tak to je sen snad každého chovatele. Vám se už začíná plnit.
Přeji Vám hodně úspěchů s papoušky, je to opravdu nádhera.
Nepřemýšlel jste o společné voliéře pro ary, kde by poletovalo víc papoušků a byla by to překrásná podívaná. Je to uplně o něčem jiném jako chov po párech, ale jen jsem se chtěl zeptat. Ještě jsem se chtěl zeptat, jaké druhy plánujete do dalších voliér. Budou tam i jiní než arové. Ať se daří. Marty

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa irena » Ne 4. Máj 2008, 19:37

Robo a co ten palmový lesík? Bude taky? :D
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

kolko vajec?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 19:43

Robo.pripajam sa k ostatnym..fakt uctihodne....ked dorobis vonkajsie voliery mozno sa k tebe prestahujem....ale nie...ale mas to naozaj pekne..a ake mas este papuchy?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Máj 2008, 20:59

Fakt nádherné. :10: Závidím (samozřejmě jen v dobrém). Co tam dáš za druhy ar?
Jinak říkám:
My chceme další fotky:-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » Ne 4. Máj 2008, 23:12

Všetkým naozaj ďakujem za pochvaly a príspevky.

budem postupne reagovať na vaše otázky:

Zahradnik:
[quote]Staviam podobné voľačo,tiež na 8 volier.Vonkajšie výlety teraz robím z hliníku 40x40x2,ale
zvárané rámy,to preto aby som mohol robiť dvojité pletivo a medzera medzi bude 4 cm.
[/quote]

S myšlienkou použiť podobný profil 40x40 sa zahrávam tiež. Zdá sa mi však problém zvarovanie hliníkových profilov. Plastové spojky sa mi zase vidia nedostačujúce. Obávam sa oslabenia časom - zmena teplôt, mráz atd.
Rovnako bezpochyby budem dávať medzi výlety dvojité pletivo. Už som videl pár jedincov s okúsanými prstami od vtákov zo susedných voliér.

Zahradnik,mirjana:
[quote]Kde máte okienká na výlety z ubykácie,nejako ich nevidím ,len presvetlovacie sklené tehly!
Kade budú chodiť ary von?
Okýnko na ven by mne taky zajímalo - připadá mi, že v rozích chybí jedna skleněná cihla ?[/quote]

Pri stavbe múrov a zhone okolo stavby som nedokázal hneď vyriešiť problém ako vybudovať vhodné okienka. Nakoniec sme našli nasledovné riešenie: Horné dva rady sklených tvárnic nie sú zamurované ale iba osadené do polystyrénu a z vonkajších strán zaškárované. Pri budovaní okien jednoducho vyrežem týchto 6 tvárnic a výlet je voľný. Taktiež som sa bál osadiť výletové okná bez toho aby boli vonku zakryté výlety. Pomerne vysoké riziko úletu alebo úmyselného či neúmyselného vypustenia. Postupne tak môžem budovať otvory iba pre obsadené voliéry. Dva kusy tvárnic naozaj chýbajú (dobrý postreh) - slúžia na odvetrávanie priestou. Dočasne sú tam vložené diely z pletiva aby sa dnu nedostali tunajšie operence.

KONCO:
[quote]V pripade ze dobudujes vonkajsiu cast-voliery,nebojis sa ze budu okusovat omietku,ktora obsahuje vela chemie?[/quote]

Výletové okná budú určite z nerezu a olištovaním dookola chcem zabrániť okusu v okolí okna. Inak do blízkosti steny neosadím bidlá takže vtáky k nej budú mať prístup jedine po pletive alebo po zemi. Po skúsenosti so žakmi vo vonkajšej voliére som zistil, že ich stena absolútne nezaujíma. Celkom je problém pustiť sa do steny v strede (t.j. keď nemajú prístup ku hrane). Nemyslím, že ich bude zaujímať stena keď budú mať kopec iných podnetov ako sa zabaviť. Stačí dať množstvo bidiel, vetví, kmeňov a pod.

sasa:
[quote]po zkusenostech z minula, nerez uz ne. na to nemam nervy. hlinik taky uz ne, ram se svari z zeleznych jeklu a natre. uvnitr to tak trpet nebude. dvere chci zavesene soupaci.[/quote]

nerez je komplikovaný materiál na prácu. Chlapi čo mi to zvarovali celkom zúrili. Máš iný dôvod prečo nerez nie ? A hliník ? Predpokladám, že je slabý ten použitý profil 20x20.
Výletové okná budú taktiež šúpačky (gilotína) ale chcem osadiť na každú voliéru aj dnu aj von.
1. aby sa dali zatvoriť keď bude dnu či von a nenaháňal sa tak s vtákmi keď ich budem chcieť zatvoriť.
2. aby nemohol hocikto kto sa dostane na pozemok otvoriť výlety a vtáky by sa dostali do výletov keď nebudem doma
3. v zime vložím medzi obe šúpačky izoláciu (polystyrén alebo niečo podobné) aby som zbránil únikom tepla.

tinulka:
[quote]robo?a kde byvass?ja len thak ze ci dakedy nezorganizujes dajaku exkurziu do toho tvojho kralovstva[/quote]

Žilina. Návštevy (obzvlášť Parroťácke) sú samozrejme vítané. Teraz to však nemá zmysel, treba počkať kým to dorobím a trošku doplním osadenstvo.

Marty:
[quote]Nepřemýšlel jste o společné voliéře pro ary, kde by poletovalo víc papoušků a byla by to překrásná podívaná. Je to uplně o něčem jiném jako chov po párech, ale jen jsem se chtěl zeptat. Ještě jsem se chtěl zeptat, jaké druhy plánujete do dalších voliér. Budou tam i jiní než arové.[/quote]

Pôvodne som chcel vonkajší výlet nechať veľký a postupne oddelovať výlety pre jednotlivé páry. Bolo by to však po stránke realizácie veľmi zložité. V podstate som to nikdy nedokázal domyslieť. Je ozaj krásne pozorovať veľké voliéry s viac jedincami (napr. voliéra pre Ary v ZOO Zlín/Lešná, CZ) ale v domácich podmienkach by to spôsobilo problém pri hniezdení. Nemám priestor pre budovanie ďalších voliér a sťahovanie jedincov pri hniezdení ich zase vystaví stresu.
Plánujem chovať iba ary.
Doma nám sídli ešte párik žakov.

Irena:
[quote]Robo a co ten palmový lesík? Bude taky?[/quote]

Predpokladám že máš na mysli palmový lesík z Loro Parque. Žiaľ nie. Vykurovať vo voliérach stačí, nebudem kúriť ešte aj stromom. Ale vysadil som tujový lesík :10:

bambam:
[quote]Co tam dáš za druhy ar?[/quote]

To záleží od dostupnosti ale aspoň moja predstava:
3 malé voliéry by som chcel obsadiť malými arami: červenoramenná, žltokrká, marakana
3 stredné: arakanga, červenouchá, vojenská (radšej však zelenú ale tie sú ťažko dostupné)
2 veľké: tam už sídlia araruny a poslednú si nechám nakoniec ako bonus pre môj sen - hyacintky. Ale skôr to vidím na zelenokrídle.


A ďalšie fotky samozrejme budú !
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa sasa » Po 5. Máj 2008, 08:33

[quote]Máš iný dôvod prečo nerez nie ? A hliník ? Predpokladám, že je slabý ten použitý profil 20x20.[/quote]
ne, jediny muj duvod proti nerezu je, ze je s nim svinska prace :D jinak uz ma sama pozitiva

profil od alumatu ma dokonce jen 1,5 cm a hlavni slabe misto jsou ty spojky. je to moc vachrlate, na mensi veci ok, na velke se to moc pouzit neda. uz u voliery 2*2*2 m mam problemy
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Po 5. Máj 2008, 12:45

s tou návštevou by som to tak veľmi nahlas nehovorila,lebo budeš mať potom plný dom parroťákov ;)
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom ivon dňa 05.05.2008, 12:50 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Po 5. Máj 2008, 12:57

To aby už začal stavět další ubikace. :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » Po 5. Máj 2008, 13:58

Ja skôr začnem s prípravou grafiky pre tlač vstupeniek a niekde odkúpim stánok s cukrovou vatou. :10:
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Po 5. Máj 2008, 22:22

[b]Robo[/b] vdaka za odpoved.K tej antikore Ti poviem len tolko, ze so zvaranim
je to take iste ako so zelezom ,akurat pouzijes inu elektrodu,alebo metodu Tig, Mig alebo Mag .Ze je to zla robota,asi potrebovali vytlct viac penazi.Mas vyriesenu aj ventilaciu ?
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom KONCO dňa 05.05.2008, 22:24 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » Ut 6. Máj 2008, 00:10

Nešlo im o vytrieskanie viac peňazí. Denne som chodil na kontrolu a strávil pri tom poriadne veľa času. Nerez je sviňa v tom, že pri zváraní je háklivý na teplotné zmeny. Napr. keby si postupne privaroval k nerezovému rámu guľatinu (prúty) ako mrežu, tak ti jednoducho celý ten rám skrúti a nepomôžeš si. Naprd sa reže a už nehovorím o vŕtaní. Takže problém ani tak nieje urobiť konštrukciu z nerezu ako následné upevňovanie pletiva alebo zvarovanej siete.

Čo myslíš ventiláciou ?
Iné okná ako výletové sa tam nenachádzajú. Z druhej strany voliér je ulica tak som ich tam schválne nedal. Myslím, že vetranie výletmi bude dostatočné. Čas ukáže. Prinajhoršom niekde dorobím vetranie.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Máj 2008, 10:16

Fakt krásné voliéry.... úplně jako z pohádky pro papoušky :-)

Je mi líto že se Artur oškubal..... my s tím také bezvýsledně bojujeme u Árona.....

Doufám, že se mi podaří také vyměnit bydlení a postavit Áronovi a Lorči venkovní volieru. Ale přiznám se, že si plánuju, že první rok je tam budu nosit ráno jako do školky a večer brát domů.... a další rok se uvidí..... jestli tam zvládnou být sami pořád.....
Mám dojem, že jsi to takto dělal s žaky? Ty so zatím necháváš doma? A dop voliéry je nosíš jen na den?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Máj 2008, 10:50

@robo
Veľmi pekné :30: ........aj ary su nádherne /AJ ŽAKULDOVIA VO FOTOGALERKE/.
Dufam, že tá jedna ara si v novom prostredí najde inú zábavku ako šklbanie si bruška :12:
Klobúk dole si šikula........držím palčeky v skoré dorobenie vonkajších volier.
Budeš tam mať aj dáky zvlhčovač vzduchu?

:189: Vstupenku si objednávam.....ihneď volám :189: na TICKET PORTÁL.
;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JUNGLE PARK – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Máj 2008, 17:35

Robo,
Aj ja si ojednam vstupenku, ale az tak o dva roky, kedy sa chystame na Slovensko. Vyzera to nadherne, klobuk dole. Aj ta upravena zahrada okolo, radost pozerat.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných