Ara nobilis Áron a Lóra

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Nov 2007, 10:25

Slavnostně všem oznamuji nový přírůstek. Od včerejšího večera máme k Áronkovi samičku Lórinku. :11: Tímto se omlouvám Aklabovi za to jméno, ale nešlo to jinak. Mému muži se líbila jména Lili a Lóra a Lóra zvítězila....
Jak budu mít chvilku, vyfotím ji a a pošlu.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Nov 2007, 13:01

gratulujem k novemu dietatku,.....hehe :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Nov 2007, 13:06

gratulujem k novému prírastku a prajem veľa radosti :32:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Nov 2007, 19:06

Přeji jen nej-, nej-, nej- zážitky a radost z Lórinky.
Až někdo vymyslí a sestaví "papouščí" kalendář, budeme slavit slavné jmeniny stejný den !!! :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Pi 2. Nov 2007, 15:20

zatím není nic nového, jen Áronek začal říkat Lóra, Lóra..... a taky kočka, protože můj muž mu to tak vysvětlil.... měl ho na rameni a šli se podívat na Lórinku do klece a říká. Podívej Áronku, vidíš Lórinku, Lóra, to je kočka....." no a Áronovi se to tak líbí že začal říka, kočka, kočka, kočka..... :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » So 3. Nov 2007, 13:56

Tady je fotka Lóry, konečně začala jíst....

Obrázok

- Modifikované užívateľom Romik dňa 03.11.2007, 13:57 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » So 3. Nov 2007, 14:05

A ještě jednou Lórinka, jak si hraje....
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » St 21. Nov 2007, 20:52

Posílám fotku ze sbližování
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » St 19. Dec 2007, 20:22

Jak pokračují Áronek s Lorinkou ? Mají nakoupeno na Vánoce ?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Št 20. Dec 2007, 09:41

No nakoupeno ještě nemají, přiznávám bez mučení. Snad se mi podaří do Ježíška ještě napéct (nasušit) zrníčkovo-ovocné tyčinky. A nakoupit něco taky budu muset. Jen pro mou obranu, nemám ještě nakoupeno ani pro všechny moje lidi :D
Taky budu muset udělat další samodomo klec k mojí mamce, abych je tam mohla dávat na hlídání. Mám práce až až.
Jinak sbližování probíhá vcelku v pohodě, jsou spolu v jedné kleci už tak 2-3 týdny a zdá se že jsou v pohodě. Ze začátku Lora nepustila Árona spát do stanu. Pak ale dostali větší (vééééélikej) stan a je to v pohodě, spinkají spolu. Jen Aron se škube pořád, vypadá to, že i trochu víc, co máme Loru. Ale je očividně klidnější, neošívá se tak a je míň nervní. Bohužel ale začíná mít Lora nad zobákem lysinku, tak nevím, jestli ji Aron neškube. Tedy spíš to vypadá že asi jo. Pako jedno. Když se jen sbližovali, tak se snažil při probírání ji sem tam škubnout, ale Lora mu dala vždycky hašte.
Jinak jsou legrační, Lora se mu nastavuje a nechá se probírat, sem tam se snaží i Arona ale ten se moc nenechá. Jsou stále spolu, kam jeden, tam druhý, jak kdyby byli spojeni neviditelnou šňůrkou.
Vůbec nelituju, že jsme samičku pořídïli, naopak doufám, že to bude lepší a lepší..... Lituju jedině toho, že se mi nepodařilo sehnat samičku už o rok dřív :(
Aron je klasickým příkladem jedináčka, vytaženého z hnízda a dokrmeného lidmi bez styku s dalšími papoušky. Říkám si, že to je ten hlavní důvod jeho škubání a taky to, že nakonec je navázaný hodně na mě, vydží na mě sedět hodiny a oblizovat mě... To mu teď pomalu končí, protože jak začně se mnou mazlení, Lora přiletí a nacpe se mezi mě a Arona a nabízí mu sebe na probírání :) je to sranda.
Jinak zkouším dávat Aronovi ten Pluck no More, ale máme zatím první balení, a prý výsledky jsou až tak po druhém až třetím. Uvidíme.
Vyzkoušeli jsme i homeopatika od MVDr.Grymové dohromady se sprejem na peří, ale nic, spíš byl hodně v nervu a začal se nás bát. Žádný výsledek to nemělo, tak teď zkoušíme ten Pluck no More. Drže nám palce.
Trochu jsem se rozepsala, sorry.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Dec 2007, 23:04

Držím všechny čtyři (palce) - což jde ale popravdě vydržet jen chvíli.
Rozumím Ti dokonale, med kolem úst nemá Ti cenu mazat (nakonec v období vánočního cukroví :) ) ale dost to připomíná Kubíčka a Lórinkou a on se pak ale opravdu moc a moc zlepšil ale asi až tak za půl roku. Pokud si nevyškubl i folikuly peří dorostlo.
Pokud není lysinka na hlavičce Lórinky pokusem Áronka, aby se mu podobala, tak bych tomu nepřikládal větší význam.¨
Pan Rackovič mě kdysi napsal, že není důležité, zda má papoušek vševchna peříčka, důležité je ho mít rád takového jaký je + to, jestli je normálně zvídavý, přiměřeně čilý a veselý, a jestli pije a baští - a to všechno jsi plasticky popsala-takže vzhůru do r.2008 - je to rok krysy a Číňané prý věří, že co se naplánuje - vyjde !!! ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Dec 2007, 01:47

@Romik
s tim Pluck no more by mohl povypravet zkusenosti Robo. Kdysi davno jsem mu to posilala pro Lili, co vim, tak po podavani se peri vyrazne zlepsilo, dorostlo, dokonce mu potvora uletala, coz byla znamka toho, ze peri roste :D , ale pak se vse vratilo do starych koleji. Tak nevim, treba to u vas zabere jinak a Aronek se skubat prestane.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Dec 2007, 23:49

Doufám, doufám že se to zlepší. Nic víc ani dělat nemůžu. Slibuju si od toho hlavně to, že budou dva, nebude sám doma když my jsme v práci... snad by to mohlo pomoct všechno dohromady.To že má samičku, to že se tolik nenudí.... k tomu ten uklidňující "lék".... celková změna režimu - uvidíme.... skoro jsem v nejčernějších snech počítala s tím, že se zezačátku bude škubat víc a to se taky bohužel vyplnilo.Aklab mi nalil života do žil s tím, že se Kubík zlepšil až tak po půl roce, tak uvidíme..... budu průběžně psát.....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Po 5. Júl 2010, 13:05

Trochu jsem se odmlčela, ale nedá mi to nenapsat, jak se naši zelenáči spolu mají. Aronek je oškubaný celý, nechal si jen ocas, letky na křídlech a opeřenou má hlavu. Zaplaťpánbůh lítá, sice ne moc, ale lítá, zatím. Po té co jsem zavrhnula límec, ze strachu, že když nebude škubat sebe oškube Loru, nasadila jsem jim Haloperidol od MVDr. Tukače, na zkoušku. Celkově se trochu sklidnili (stali se z nich oblbnutí hodní papoušci, ale zas ne moc, dávkování jsme dávali na spodní hranici) ale na škubání to nemělo vliv žádný. Užívali to skoro 3/4 roku, poté jsme to zase vysadili. Byli jsme pak zase po půl roce na kontrole u MVDR. Tukače a řekl, ževypadá velmi dobře, má prý skvělou kondici, vyvinuté prsní svaly,které jsou mu krásně vidět a že s ním nic dál dělat nebudeme. Spolu jsou spokojení, Lora je velitelka a Aron se stal trochu utlačovaným, ale vypadá, že mu to nevadí. Tráví spoustu času sezením těsně vedle sebe a vzájemným probíráním. Přestěhovali jsme se do domku, plánujeme i volieru, ale tento rok to rozhodně nebude, (chceme zděný zálet na noc a to nebude hned, jestě nás čekají jiné stav. úpravy na dvorku) zatím mají tedy svůj pokoj kde tráví čas co jsme v práci, když přijdu domů beru si je dolů za námi, vypouštím a děláme vše tak jako jsme to dělali v bytě, v obýváku máme starou klec VEGU II co měli v bytě a v ní bývají s námi pokud nejsou volně. Když jsou v papouščím pokoji mají tam klec z Alumatu ve které mají i stan i budku. V papouščím pokoji je s nimi i korelák Pepa, ale ve své kleci. Stěhování za námi tedy probíhá skoro každý den tak, že v cestovní kleci přenesu Aronky a v druhé kleci přenesu Pepíka.
Celkově myslím, že psychycky je na tom Aron líp, neřve, pokud nedojde návštěva atd.... Lorinka mluví mnohem víc než Aronek, skoro bych řekla že nezavře zobák....taky pomalu dospěla. Taky se Lora přejmenovala na Arinku, když řeknu "ahoj Lorinko", ona odpoví "Áhoj Arinkóóó"
Naše Lórinka tráví většinu času v budce a na Árona vyřvává "pojď, pojď Áronku" a koření to bojovým pokřikem.... ale Áron si sedí na bidýlku a dělá že nerozumí, otáčí se jinam a nevidí, neslyší.... jó holt oškubánek asi otcem nebude.... když ale Lora přijde za ním, probírají se intenzivně oba. Ale musí přijít ona za ním. Tak nevím, jestli jim nemám sebrat stan, ve kterém spí oba v noci a nechat jen budku, kterou mají nainstalovanou pod stanem, a chodí do ní jen Lorinka? Popravdě nevím, jak by se s tím Aron srovnal, vzít mu stan...

- Modifikované užívateľom Romik dňa 05.07.2010, 13:12 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa sasa » Po 5. Júl 2010, 14:23

jo, nase mura je taky velitelka, zuzan je strasnej podpatoflak.

tak aspon, ze se spravila ta hubenost, kdyz ne skubani. nasi mivali stan, kdyz dostali budku, dali prednost budce. jestli mas stan nad budkou, pak mu asi davaji prednost, ze je vys. zkus budku prevesit, jestli to jde.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Po 5. Júl 2010, 21:14

fyiíííí, tak to mne fakt nenapadlo..... zkusím to převěsit.... vymyslím, jak upevnit stan pod budku a vyměním to...díky :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Feb 2011, 10:47

Ahoj, ještě doplním k tomu tématu od Carrody Mníšek Lucifer:Sice nemáme testy na PBFD, ale s Aronem jsem ke Grymům chodila dlouho a měli jsme problémů hodně, které jsme postupně vyřešili až na škubání, ale ona sama řekla že PBFD dělat z jejího pohledu nemusím, že jí se to nejeví tak, že by to měl mít, tak jsem se uklidnila a testy nedělala, pak jsem zkusila kvůli škubání jít i MVDr.Tukačovi a ten to viděl také tak, že by to PBFD nemělo být, testy by prý nedělal. Nechala jsem se ukolébat ale teď o tom vážně uvažuju že je udělat nechám, slyšela jsem to stojí u MVDR. Tukače do 600 Kč. Jak mu bude brát krev, chci ho poprosit, zda by neudělal i testy z krve jak na tom je i jinak. Protože jak se nám furt škube, tak se vždycky tak ošívá, jako by ho něco svědilo. Chtěla bych vyzkoušet mu dát límec ale v případě špatných jaterních testů by bylo možné že ho to opravdu svědí a to bych mu límech nedala. Ach jo to řešíme věci, co? Samé radosti s papoušky a pak tu někdo řeší, který víc nebo míň řve.... a neví co ho může čekat... řvaní je až to poslední !
Ale stejně bych neměnila :34:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » St 11. Apr 2012, 09:29

V neděli nás opustila Aronkova samička Lorinka, měla jen 4 roky... intenzivně jsme ji léčili 12 dnů, jezdili na podkožní infurze..... poslední dny už jsme ji trvale dokrmovali kaší s ATB a ostatními léky, ale nic nepomáhalo, její stav se zhoršoval, pomalu ale pořád, v neděli ráno už odmítla kaši i polykat tak jsme ji jako poslední šanci odvezli na Brněnskou veterinu k MVDr. Tukačovi, s tím,že jí dají znovu infuzi do podkoží a zkusí krmit sondou, bohužel večer umřela. řekli mi, že byla pod sedativy a léky proti bolesti, že myslí, že jí odchod usnadnili, tak snad tomu budu i věřit... Nepsala jsem sem celou tu anabázi, co jsme si užili, pořád jsem doufala, že třeba napíšu, až bude lépe....
Až budu mít zprávu od MVDr. Tukače ohledně pitvy a příčiny, napíšu zase...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » St 11. Apr 2012, 13:16

Romik je mi to velmi luto.Nobilisky su jednymi s najkrajsich papuhov a 4 roky je moc malo na odchod niekoho,koho sme mali radi :-( Hlavu hore.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa whalenka » St 11. Apr 2012, 13:59

:( držte se...
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

marienka
Príspevky: 465
Člen od: Po 28. Máj 2007, 15:07

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa marienka » St 11. Apr 2012, 15:07

To je nam luto.... drzte sa :12:
[size=8px]

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa deny » St 11. Apr 2012, 16:06

Len my co sme si tymto presli vieme presne co citis. Ziadne slova utechy teraz nepomozu. Pomoze len cas. Sme s tebou..

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa coala » St 11. Apr 2012, 17:46

Romčo drž sa mojka, slová sú tu zbytočné, súcitím s tebou :(
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa irena » St 11. Apr 2012, 19:22

Romik my tak bojovali 6 dnů a prohráli, raději nevzpomínat....
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Št 12. Apr 2012, 16:48

Ahoj, moc vám všem díky za slova útěchy...
Přesně jsem na vás všechny, co jste si tím samým prošli, myslela.... a někteří i víckrát, ta bezmoc brrr... pořád se utěšuju že je jí už dobře, nic jiného nejde dělat... dnes jsem měla volat pro výsledky pitvy, ale MVDr. Tukače jsem se nedovola... tak snad zítra ... budu moudřejší...
Aron to první dva dny nesl fakt dobře, vůbec jsem to nechápala, po 4 letech, co byli spolu. Lísal se ke mně a byl rád, že mě má pro sebe. Ale včera měl už špatnou náladu, bylo vidět že nechápe, kde je Lora... smutné... mám od pí. Bartlové úkol, zeptat se Tukače, zda mu nenasadit alespoň na chvíli Haloperidol, nevím no, uvidíme.... máte s tím zkušenosti? On už ho měl, kvůli škubání a nepomohlo to.... jak se ojetej dohola, mám strach, aby nezačal se sebepoškozováním...

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní