Ara nobilis Áron a Lóra


lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Pi 20. Apr 2012, 13:26

díky za slova útěchy
.... už to pomalu zvládáme bez každodenního breku.... jen Aron je jak přílipka.... denně si ho beru z papouššího pokoje za námi aby nebyl sá a nechce se moc ze mně hnout, jasné že mu Lora chybí... v pap. pokoji máme i korelu Pepíka, ale oni dva jsou pro sebe jako vzduch... Trochu jsem shnáněla na netu a našla náhodou 2 nobilisky samice z roku 2011. Jsem domluvená s chovatelem, že tam zajedu v neděli se na ně podívat, popř. koupit jednu z nich.. ale on je má sice dokrmené od 30 dne, ale jak je neprodal, dal je do voliéry, kde jsou už více než půl roku zdivočelé. Tak nevím, jestli do toho jít nebo raděj ne... každopádně uvidím na vlastní oči jestli si do toho troufnu... nebo jestli fakt počkáme na letošní mláďata, přesto že by to znamenalo že bude Aron půl roku sám...
Co se týká informací o tom proč Lorinka umřela, mi MVDr. Tukač řekl, že měla v plicích nějaká zánětlivá ložiska, velikosti prý okolo 1mm, která bysme prý nediagnostikovali ani RTG, dále prý jsme vždycky těmi ATB zlikvidovali zánět vyplavený do oběhu, ale ty ložiska bysme prý zlikvidovat nedokázali. Prý je měl zlikvidovat její imunitní systém, ale proč je nezlikvidoval, to neví. Snad prý mohla mít imunitní problém někdy z mládí... Její stav byl prý už dlouhodobější, a to že začla být načepýřená a smutná a přestala mluvit, byl už jen fakt konec a nedokázali jsme to zvrátit. Nakonec prý měla i unavené srdce a bezprostřední příčina smrti byl infarkt... Hrozné je, že opravdu jsem s nimi skoro úplně denně a ničeho, co by bylo znepokojující jsem si nikdy nevšimla... je mi hrozně, že jsme o ni přišli, ale aspoň si to nevyčítám... Nakonec jsem nechala udělat Aronovi test na PBFD (dnes řekli že je negativní) Abych měla jistotu, že můžu začít hledat novou samičku...

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa deny » So 21. Apr 2012, 14:20

Romco ja by som ti poradila skor rucne dokrmene - nie divocaka. Pre lepsiu manipulaciu a lahsie si zvykne. Radsej sa oplati chvilku pockat. Ja sama som sa nevedela rozhodnut. Nakoniec sme k 5 rocnej samici dali uplne krotke mlada. Sice sme na toho spravneho cakali 4 mesiace ale urobili sme dobre rozhodnutie. Hlavne pre samicku - ta mala plno prace s tym aby ho naucila plno novych veci, on ju bral ako vzor a lahko si zvykal na vsetko nove.
Amazonany maju sice inu povahu ale mladata sa vseobecne lahsie adaptuju ako starsie jedince.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » So 21. Apr 2012, 20:56

Vím, že čerstvě dokrmená by byla nejlepší, ale teď fakt žádnou neseženu. S pánem jsem mluvila dnes poněkolikáté, a říkal, že prý zkusil jít do voliéry s piškotama a čekal, jak se budou chovat, a ony mu prý šli normálně na ruku pro piškot...tak jsem se domluvila, že se na ně zajedem zítra podívat... a uvidíme na místě... ptáka co se mi umlátí v kleci nechci, je to blbost.... mám na ni nachystanou na karanténu jen Vegu 2. nic většího neseženu a Arona s Lorou jsem měla v kleci 80x60x80...
http://www.papagaj.wz.cz/odchovy.htm
Uvidím zítra, ale jsem rozhodnutá spíš nekoupit... Pak jsem ještě našla jeden inz. ale ti mají nobilisku bez testu DNA s araraunou a chtějí je dát pryč dohromady a k tomu se nám s mužem zdá dost vyhublá... budu mu zítra taky volat, jak to dopadlo.... protože dnes měli zájemce na tu araraunu
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1558634 ... obilis.php
- Modifikované užívateľom Romik dňa 21.04.2012, 20:58 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Ut 24. Apr 2012, 11:43

Romi, tak jak jste dopadli?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Ut 24. Apr 2012, 13:02

Ahoj, máme ji doma, v neděli jsme ji dovezli, je ochočená až moc, dnes jsme byli u Tukače na odběrech... výsledky budou postupně až do čt., kdy bude PBFD. Divoká fakt není což nechápu, mému muži jde na ruku, včera ji měl venku, ani nechtěla lítat, je taková hodně zaražená, drobná, uvidíme co řeknou všechny ty testy... Trus má nic moc a větší množství nestrávených zbytků, tak uvidíme... zas písnu... dnes už jsem ji viděla i lousknout bílou slunečnici, jinak žere namočený piškot a namočené granule... na to byla zvyklá. Chovatel jim máčel piškot v Aloe, musím ho někde taky koupit.... taky mi poradil UV žárovku, prý na dodání vitamínu D, máte s tím zkušenost? (přiznám se bez mučení, že jsem to tady nehledala, když tak večer....)
Snažíme se k ní moc nepřilnout, protože v případně pozitivního PBFD ji budu vracet, mám ji v karanténě... doufám, že bude OK.... S Aronem se dorozumívají přes 2 zavřené dveře.... je to síla... on je úplně na nervy.... nechápe mně proč nejdeme za ní, že :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Ut 24. Apr 2012, 17:23

Ahojte, k tým žiarivkám mi cez google našlo celkom zaujímavý článok Arcadia trubice a lampy, a tu na fóre zas tento UV lampa :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa petra » St 25. Apr 2012, 20:17

taky mi poradil UV žárovku, prý na dodání vitamínu D, máte s tím zkušenost?
Já ji kdysi používala v karanténě, kde bylo dost šero, jinak ji nepoužívám a za těch 10 let se to zatím nijak neprojevilo. Jestli ji budeš používat, pamatuj, že musí být straštně blízko ptáka, jinak je to o ničem. Gery tady kdysi psával, že tam u nich na severu to chovatelé dost používají.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa sasa » Št 26. Apr 2012, 09:16

na UV zářivku se vyprdni. jestli máš možnost, vyhoď je přes léto ven, nebo je aspoň dávej ven přes den, když bude teplo (aby škubánek nenastydnul). na zuzanách se pobyt venku velmi pozitivně projevuje.

a nejen na zuzanách - mníšci byli vesměs takoví záprdci, když jsem je dotáhla, zvláště někteří, a dneska jsou z nich dobře o polovinu větší papoušci a mají krásný peří.

paní, co si brala nezmarku se pídila, co dávám za vitamíny, že má nezmarka oproti jejich samečkovi o třídu pěknější peří. tak jsem jí vyvedla z omylu, že to není vitamíny ale venkovním pobytem (i když asi i částečně geneticky - po mamince. zuzan je taky pěkně zapeřenej a lesklej, ale můra je extratřída.) ale když jsem kdysi donesla pecku, byla to taková chudinka se začernalým a matným peřím, chovatel měl voliéry v dost tmavý kůlně, za půl roku byla od kyseliny k nerozeznání.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Št 26. Apr 2012, 15:53

Romčo, držím palce ať testy dopadnou dobře a rychle si na sebe Aronkem zvyknou. Jak se jmenuje nevěsta? Co nějaké foto :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Ut 1. Máj 2012, 22:15

Nestrávené zbytky potravy v trusu se mi nelíbí :( to může být řešitelný problém v zažívání ale stejně tak to bývá typický průvodní příznak PDD (syndrom dilatace proventrikulu) což je neřešitelné a navíc infekční (i když přenosné jen přímým kontaktem).. Já bych takového ptáka raději nebral.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » So 5. Máj 2012, 17:18

OK Jirko, vím, ale mám ji zvlášť a nechala jsem jí dělat komplet krev ta by snad něco měla ukázat. Nestrávené zbytky mívá v trusu i Aron.... vím, dilatace to může být, ale nediagnostikujou ji.... budu to muset risknout, pokud si na sebe zvyknou. PBFD má negativní, chlamydie negativní, a ještě cosi třetího TUkač dělal a taky je to OK. Ale má bohužel nějaký slabý zánět v těle, nasadil nám Imunoglukan na 3 měsíce a pak znovu na krev. Říkal, že by se sbližování nebál, normálně po karanténě.... Jmenuje se Kačenka, Kačka... no je to ale už torpédo, dost se orazila. Kouše jaxsviňa a zumuje na nás furt, je jak piraňa... řev je v baráku skoro nesnesitelný.... jak se dorozumívají.
Jinak má ale furt trochu průjem, tak jí dáváme na piškotu ten Imunoglukan a k tomu jí tosypeme Smectou..... hold nikdy nemůže být nic v pohodě hned... přestala jsem ií dávat všemožné ovoce, protože na to asi nebyla zvyklá, přesto že to chovatel říkal... a uvidíme. Průjem začal po tom podávání Imunoglukanu, ale dle Veteriny prý to být z toho nemůže... možná ta kombinace ovoce a 1ml sirupu je už moc a ona možná nelouská tam moc jak by měla.... Začla jsem jí dávat ten sirup ráno a večer po půl dávce v piškotu a posypaný Smectou... Jinak ale mně se osobně zdá, že zesílila a má hezčí peří... a to jak je divoká taky myslím říká, že je na tom lépe, než když jsme ji dovezli... uvidím, když tak písnu....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara nobilis Áron a Lóra

Príspevokod užívateľa lola » Po 7. Jan 2013, 20:05

Ahojte,ako sa dari Kacke a Aronovi?

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní