Čakanie

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Čakanie

Príspevokod užívateľa coala » Pi 16. Dec 2016, 19:18

Začalo sa leto krásne slnečné počasie, deň ubiehal za dňom a stále viac mi vŕtala v hlave myšlienka zadovážiť si nejakého zvieracieho miláčika / kedže ľudského už mám, a s dvoma by bol asi problém/. Milujem psov, ale skôr tie väčšie plemená a jedného Amerického pittbulteriéra už mám na záhrade. Ja chcem niečo do bytu! Mačka, rybičky, leguán,…nič s toho mi nesedí.

Blúdim po inzertných stránkach na internete, jeden inzerát ma zaujal: Predám hovoriaceho papagája 1,5 ročný Žako. Papagáj to je ono!?! Hneď som mu zavolala a dohodli sme na návšteve cez víkend. Kedže to bolo v Martine do Blavy len kúsok tak sme najprv navštívili chovexy v Blave. Tu ma zavalili prvé informácie, že to nie je len tak ako kúpiť plyšáka v hračkárstve.

Pokračovali sme v ceste smerom na Martin a tam som prvý krát videla žaka /hmm, taký sivý, bez farieb/ sedel na malej klietke pre korely v kuchyni za ľadničkou. Majiteľ mi nevedel povedať pohlavie ani presný vek a dokonca ani meno. Na otázku či má CITES veľmi pohotovo odpovedal že to nie je potrebné iba keby som chcela chodiť na výstavy, ale že za 5000,- nie je problém vybaviť aj papiere, /mimochodom za žaka chcel 18000,-/.

Najviac som sa obávala či si zvykne na nových ľudí, prostredie, či to bude taký sladký maznáčik, miláčik rodiny. Vôbec ma nezaujímal nejaký CITES. Odchádzali sme s tým že si to dokonca týždňa rozmyslíme a dáme vedieť.

Pomaly sa moje okolie začalo dozvedať že zháňam papagája, s tým sa spájali nové informácie, poznatky… . Až som sa dostala do kontaktu s chovateľom priamo v našom meste /starý rodinný známy/ ani som netušila že sa zaoberá chovom vtáctva. Po celej záhrade sa tiahli voliéry najrôznejších druhov papagájov alexandre malé, veľké, rudohlavé, rozely, andulky, agapornisy, … a samozrejme chovný pár žakov plus jeden žako miláčik. Zavalil ma množstvom informácii spojené s výberom toho správneho druhu papagája, vysvetlil čo je to CITES a že je ozaj potrebný a hlavne mi rozhovoril kúpu pravdepodobne žaka s odchytu bez papierov.

Uplynulo niekoľko mesiacov, zháňala som dostupnú literatúru aspoň v knižniciach /v kníhkupectvách je to úbohé/, surfovanie po internete a nadobúdanie nových vecí ma utvrdilo v mojom konečnom rozhodnutí – ručne dokŕmené mláďa Žako kongo. Zo zháňaním klietky nebol problém, na stránkach firmy TATRAPET som si telefonicky objednala bytovú voliéru talianskej značky FERPLAST.

Už spomínaný známy mi dal kontakt na chovateľa zo Zlatých Moraviec od ktorého má aj on svojich troch nezbedníkov. Zavolala som mu že mám záujem o žaka - chlapčeka, práve mal dve mláďatká s odberom začiatkom decembra, ešte pred tým dá urobiť testy DNA na zistenie pohlavia.

Konečne vysnívaný december, na ktorý som tak dlho čakala bol tu, strašne som sa tešila na víkend že si pôjdem po žaka. Ale nie, testy DNA objasnili že obidve sú to slečny. Bola a som s toho veľmi smutná, predstavovala som si že na Vianoce bude doma, kúpila som už aj umelý stromček s nerozbitnými guľami a ozdobami.

A ja?, čakám znova, na odber začiatkom februára, tento krát sú traja a DNA dá spraviť ešte v tomto roku.

Tak dúfam slečny že dáte priestor aj chlapcom v tom vašom vtáčom svete.

PS1: Klietku zatiaľ obýva zelený plyšový papagáj.
PS2: Už som sa dočkala deň pred Silvestrom som dostala skvelú správu, cez víkend si idem po žaka.

Príbeh prebraný z pôvodných stránok od autorky Michaela publikované dňa 21.07.2005, 23:43
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný