Yes, baby..I’m parrot....

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Yes, baby..I’m parrot....

Príspevokod užívateľa coala » Pi 16. Dec 2016, 18:27

Yes, baby..I’m parrot....
©Bonny&Clyde

Name: Bonny alias Bonnie
Date of birth: 020827
Place of birth: Haag/Holland
Sex: F
Personal No: PS 88 015 02 0013

Name: Clyde
Date of birth: 020914
Place of birth: Haag/Holland
Sex: M
Personal No: PS 86 077 02 0004

Ťažko je žiť s papagájmi – podvratnými živlami, ako títo dvaja zbojníci. Oni milujú, kradnúť, demolovať a napádať spoza ľadničky nič netušiacich chodcov a aby dielo bolo zavŕšené tak kradnú jedlo zo stola, hoci vedia, že je to zakázané. Nik vlastne nevie, ako sa objavili v našom okolí, neplánovane, nečakane ako džin z fľašky. Sú tu a tu aj zostanú a budú nám dávať najavo svoju existenciu svojimi zradnými štípancami do zadku, kradnutím ponožiek a ťahaním achilových šliach a hlavne nám pripravia nejedno prekvapenie aby sme sa nenudili a nedajbože nezaspali v kresle pred kozubom s pocitom dobre vykonanej práce. Najlepšie na tom je, že nás zrejme prežijú, ak ma človek veriť predpovediam z múdrych knižiek od múdrych strojových klepkárov.

Sú to dvaja šediví zbojníci zo zachrchlanými hlasmi, ktorých mám rád, aj napriek ich záľube ničiť to, čo ja pokladám za nezničiteľné, alebo drahocenné. Mám ich rád kvôli nekonečnému optimizmu k životu a snahe žiť každý deň na plné obrátky, bez plánovania do budúcnosti, bez nárokov na ekonomický zisk, alebo dôchodok. Tak ako ja som žil kedysi dávno, keď som nemal šajnu o ekonomických ziskoch, dôchodkoch a sivých zbojníkoch...

Pravé teraz sa pomaly kolíšu po dlážke a opatrne sa obzerajú po okolí, neviem čo sa im preháňa v ich malých mozgoch, možno túžia po niečom, čo by mohlo ukojiť ich momentálnu potrebu po žuvaní a trhaní, alebo, že by boli zase hladní, neviem. Vyzerá to tak, že sa majú fajn a že sa cítia v bezpečí, napriek tomu, že nemôžu uletieť pred zákerným nepriateľom. Na dlážke vyzerajú veľmi zraniteľní a to sa týka aj káblov, ktoré zrazu vyzerajú veľmi tenké v porovnaní v ich zahnutých zobákoch. Tam, kde začne žuvať jeden, hneď sa pridá aj ten druhý a so spoločnými silami sa pokúsia rozdeliť svoju korisť na prvočinitele. Čo by sa im určite podarilo, keby im v tom koruna tvorstva (čítaj Ja) včas nezabránila a za ich protestu neposadila za mreže. Tento krát som vyhral ja, ako mnohokrát predtým. Lenže oni vedia, že ich čas príde...

Možno v ten deň, keď začnem ohrýzavať okraje dotazníkov a písať do kolónky:
/Your name/ I’m parrot, baby.

Gery1

Článok prebraný z pôvodných stránok od autora Gery1 publikované dňa 21.07.2005, 23:48
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných