Uletel papagáj

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Uletel papagáj

Príspevokod užívateľa coala » Pi 16. Dec 2016, 13:58

BORTFLUGEN PAPEGOJA!!!
Vår rosenkakadua flög bort
Fredagen den 1/8
Den är stor som en duva har rosa
bröst och är grå På ovansidan.
Den är tam och lätt att fånga.
Ring omedelbart om ni ser den

Hittelön!!!

Toto je letacik ktori sme rozposlali do okolitych domov a vo volnom preklade znamena:

ULETEL PAPAGAJ!!!
Nas ruzovy kakadu nam uletel.
V piatok 1/8
Je velky ako holub ma ruzovu hrud
a vrchna strana je seda.
Je krotky a necha sa lahko chytit.
Zavolajte okamzite ked ho uvidite.

Nalezne!!!


Takze stalo sa to co sa stat nemalo. Nas novy clen vyuzil moju nepozornos a rozletel sa na skusy do sveta. Vzdy som si zalezal na bezpecnosti co sa tyka zabezpeceniu voci uleteniu mojich chovancov a napriek tomu sa mi nepodarilo tomu zabranit. Prveho augusta okolo 17-tej hodiny som zle privrel dvere a ked som v tych horocavach otvoril okno tak som si neuvedomil, ze su aj otvorene hlavne dvere do domu, ten kto byva v rodinnom dome a ma volne lietajuce papagaje vie, ze je to niekedy dost pracne mat kontrolu nad vsetkymi oknami a dverami a je to o to tazsie ked je clovek rozbehany a ma doma nastevu, vtedy sa narusia vsetky bezne rutiny…

Takze otvoril som okno v jednej izbe a isiel som do kuchyne, vonku bolo bezvetrie a teplo. Potom zacalo fukat a vznikol prievan, ktory otvoril zle zarvorene dvere a moj Kakadu (Ktoru sme v ten samy den pokrstila a vola sa Rosenknopp tzv. Ruzovy pucik) to vyuzila a vyletela von oknom. Je pravna, ze je podstrihnuta, ale nie tak ako boli B&C ona totiz mala zachovane letky kvoli estetike a to sa ukazalo, ze to uplne staci na lietanie vonku. Hlavne ked ma startovaciu plochu vo vyske dvanast metrov, v takej vyske je totiz okno na poschodi s kade vyletela. Ja som sa len z kuchyne bezmocne prizeral ako rosenknopp leti von a zataca z mojho dohladu. Krvy by sa vo mne nedorezal. Po par sekundach som sa spamätal a vybehol som von, volajuc na anette, ze kakadu nam prave uletel, nech necha vsetko tak a pomoze mi ho hladat. Nemali sme cas na paniku a ja som na nic nemyslel, len na to kde rosenkopp pristala.

Zrazu som prisiel na to, ze na okoli mame vela vysokych stromov a hrozne vela hustych krikov a ze aj taky napadny vtak ako kakadu rozovy sa moze bez stopi stratit. Dohodli sme sa z mojou babou tak, ze ona zobere bycikel a zacne sa po okoli pozerat a pytat ludi, ci ju nevideli a ja zatial vypisem aspon sto letakov, zavolam na policiu a vypisem patranie na nasich internetovych strankach. Ked som spravil vsetko potrebne tak dobehla anette kriciac, ze u suseda asi 200 metrov sedi nasa slecna a veselo mu nici javor, ked som tam ja dobehol tak som ju tam videl ako si kludne ozobkava listky a ako ju nic netrapi. Lenze co platne ked po chvilke sa zdvihla ako keby nikdy nemala pristrihnute kridla na zmizla z dohladu. Zabudol som dodat, ze som mal aj kamaratov, ktori prave prisli zo slovenska, takze to bolo dva razy komplikovane, nestihol som im spravit toho lososa co som im slubil a ani som nemal chut. Namiesto toho som ich len zapriahol do hladania, ale bezvysledne. Rozdelili sme sa drzali sme kontakt mobilami a pozerali a pocuvali, ale nic, ked sa zacalo stmievat tak som odvolal celu akciu, lebo mi bolo jasne ze je cas na spanok a ona sa uz urcite niekde ulozila na spanie. Tak co? Spravil som toho slubeneho lososa na vine a s opecenymi zemiakmi a snazil som sa zlahcovat situaciu ako sa dalo. Pretoze Anette si ju velmi oblubila aj napriek cene, vsak to nebolo z nasich spolocnych penazi a je spokojna, ze aspon sa nebudem terigat kade, tade po svete. Takze naserviroval som verceru na terase, postavil som stan na dvore. Bol som rozhodnuty spat vonku, aby som ju mohol lepsie pocut, keby zacala kricat a ozyvat sa. A ako zujeme tu nasu veceru tak jeden zo znamich mi zacal s plnymi usytami vysvetlovat, ze vidi nieco ruzove na susednej breze a naozaj. Na susednej breze, na tej najvyssej a najnepristupnejsej breze na okoli sa ulozila rosenknopp na svoj nocny odych, bolo mi jasne ze sa tam nedostane a ziaden rebrik, alebo poziarne auto mi tam nepomoze. Videl som na nej ze spi tak sme aspon v klude (ja a anette naoko vklude) dojedli veceru a ulozili spat, hostia do domu a a ja s anette do stanu. Budik som si nastavil na tretiu rano aby som ju nezmeskal, ked sa zobudi a dufal som, ze sa vsetko na dobre obrati.

Tym co uletel papagaj dobre vedia, ze je zbytocne zaspat po takom dni. Rano o pol tretej som sedel pri okne a pozeral som sa ako rosenkopp si tam spokojne spi a modlil som sa aby nejaka macka, alebo kuna neurobila kratky proces. Okolo siedmej sa zobudila a zacala ohlodavat najblizie listky. Bolo odomna asi 20 metrov vzdusnou ciarou, ale aj tak to nebolo mozne sa na tu brezu vyspljhat bez toho aby som som zbytocne neriskovla. Namiesto toho som vypiskoval, vyvoloava, sipal zrno na okno a pripevnil poriadny konar z javora (Asi 6 metrov dlhy) na okno, aby sa lepsie trafila. Ona sa aj snazila, stelovala sa priletiet, ale netrufla si, nebolo zvyknuta na take kusky, tak namiesto toho len tam nervozne ozozbavala konariky a sledovala na jednym okokm, ci ju pojdeme poskrabkat, alebo nie. Darme sme ju s anette vabili, vsetko bezvysledne. Dokonca sme demonstrativne luskali buraky len aby priletela ale nic sa nedialo.

Na nasu hrozu sme videli vevericku ktora sa rozbehla smerom k rosenknopp zrejme za ucelom vyhnat ju z teritoria. To sme zacali kricat a tlieskat rukami aby, sa vyplasila alebo vevericka, alebo kakadu, bolo nam jasne, ze ona jej moze poriadne ublizit.

Chvalabohu sa rosenknopp spmätala v poslednej chvily a v hodine dvanastej uletela z dosahu. Tentokrat to bolo o chlp. Pre nas zostavalo hldat a stopovat znovu, zrazu som pochopil aka je to nevyhoda mat ticheho papagaja, ona totiz cusala ako vos pod chrastou. Az okolo obeda sa nam zdalo, ze sme ju poculi v susedovej zahrade, asi pädesiat metrov od nasej tak sme sa k nemu nasacovali a vysvetlili nasu peripetiu. Bol velmi ochotny dokonca nam povedal, ze mozeme sediet pri jeho rybnicku a cakat a pocuvat, dokonca nam pozical aj svoju siet, ktoru pouciva na vylovovanie svojich kaprikov Koi z rybnicka, siet ktora mala nasadu aspon 6 metrov, za to sme mu boli samozrejme vdacni.

Ani nie za par minut sa ozvala znovu, tentokrat sme ju stihli lokalizovat. Sedela na vysokej breze znovu, ale nastastie na tu som mohol vyliest. Najprv sme ju skusali privabit, ale bezvysledne. Ona totiz si netrufala zletiet dole. Vyezeralo to tak, ze ona bola schopna letiet iba v konstatnej vyske za pomoci vetra, ale co sa tyka pristavania a manevrovania tak s tym mala problemi. Kedze ona sa na nas pozerala na nic sa neodhodlala, tak som proste na tu brezu vyliezol, nebolo mi vsetko jedno bolo to poriadne vysoko a okrem toho som sa bal aby mi neuletela, alebo aby sa nevyplasila, ked som sa predieral tymi konarmi. Konecne som prisiel k nej, ale nie na dosah, konare tam boli pritenke na moju vahu, tak som sa drzal kmena ako hluchy dvere a volal som na nu. A hla, pomali sa zacala presovat ku mne nic netusiac. Po nejakej tej minutke prisla ku mne sklonila hlavicku a zazmurila oci, chcela sa nechat poskrabkat potvora jedna.

Ved som ju aj skrabkal kym nebola cela blazena, netrufal som ju zdrapit hned a zaraz. Anette mi potom povedala, ze to bolo velmi dlhe sekundy pre nu, ked ma videla ako ju tam skrabkam a prihovaram sa jej, ona len v duchu si vravala, ...ona mu uleti, ona mu uleti a ten somar ju tam len skrabka...

Asi tak po pol minutke som ju chytil a vopchal pod tricku, najprv kricala ona od stracu a potom ja od boloste, prisiel som na to, ze aj taky kakadu vie hryzt ked na to pride. Najprv mi rozhryzla palec az do krvy a potom ked som ju vopchal pod tricko tak ma skrabala a hryzla zobakom vsade aj moje prsne bradavky a to som ziapal ako hovädo.

Susedia sa len zbiehali a ja som krical od bolesti a snazil som vysvetlit im, ze potrebujem tasku, lebo inak ja s nou nemozem zliezt. Nakoniec jeden z mojich znamych zo Slovenska vyliezol ku mne a tu tasku mi podal. Moj zvysok dovolenky a moje narodky a hlavne Rosenknopp boli tym zachranene...

Epilog:
Vsetci susedia, ktori sa zucasnili lovu a co boli ochotni nas nechat bhat po ich zahradach krizom a krazom dostali od nas kiticu, luxusnu bombonieru a obrazok Rosenknopp
S textom na zadnej strane – Dakujeme -


Príbeh prebraný z pôvodných stránok od autora Gery1 publikované dňa 21.07.2005, 23:48
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných