Kakadu Šalamounský - Mimino

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Kakadu Šalamounský - Mimino

Príspevokod užívateľa coala » Št 15. Dec 2016, 18:31

Tento příběh jsem se rozhodla napsat jako reakci na často zmiňovanou nemoc PBFD a praktiky jednoho českého "chovatele".

Je to skoro rok co máme doma našeho miláčka Kakadua Šalamounského. Jmenuje se Mimino a to proto, že .....

Bylo to před vánocemi roku 2002, kdy jsem s kamarádkou Janou navštívila obchodní dům Tesco a tam, v prodejně chovatelských potřeb seděl v kleci nádherný papoušek Kakadu, který vydával tak neuvěřitelně smutné skřeky, on skoro plakal jako lidské dítě. A okolo něj stála spousta lidí (bylo před vánocemi, takže Tesco "praskalo ve švech"), kteří se na něj chodili dívat a litovat ho. Papoušek pomalu přestával jíst a já s Janou jsme se snažily domluvit s tímto obchodem na prodeji onoho papouška za sníženou cenu, neboť jeho prodejní cena byla neuvěřitelných 36.000 Kč. Samozřejmě bez výsledku (oni ho přeci určitě prodají dřív než jim tam chcípne). A papoušek tam mezitím vábil nové a nové davy lidí na svůj pláč a smutek. No a nám nezbylo nic jiného než uspořádat finanční sbírku (musím konstatovat, že největší zásluhu má Jana a její maminka), ale abych to neprotahovala - pro papouška jsme nakonec jeli do tak často zmiňované Chotěboři, kam mezitím papouška vrátili původnímu chovateli, protože přestal žrát úplně. S panem "chovatelem" jsme se domluvili na skoro poloviční částce (asi se ho chtěl zbavit) a Kakadu s námi vyrazil domů. Takže proto jsme ho pojmenovali Mimino, pro ten jeho nářek.

Bydlíme v rodiném domku a doma máme více zvířátek, takže naše Mimino po pár dnech úplně změnilo svoji povahu a ukázalo nám, čemu se říka pralesní křik. Stal se z něj neobyčejně přítulný mazel, který umí říkat své jméno, nejradši se chová a hodiny by vydržel drbání po celém těle.

Už když jsme jí - už víme, že je to samička - kupovaly, měla na krku bulku, která se bohužel začala v poslední době zvětšovat. Bylo nám panem "chovatelem" z Chotěboře řečeno, že v obchodě sežrala kus provázku a že je to z toho. Dodnes nechápu svou blbost, prostě "sežrala jsem to i s navijákem", ale protože se znám, tak i kdybych tomu nevěřila, stejně bych jí tam nenechala, takže ono je to vlastně úplně jedno.

Dneska má díky panu MVDr. Mecerovi za sebou operaci, která dobře dopadla, zotavuje se, stále ještě pojídá za velkého boje antibiotika, ale už dovádí a pokřikuje, takže už jenom doufáme, že se nám nikdy žádný spolknutý provázek na těle neukáže.

Při té příležitosti jsme nechali udělat odběr krve na tu tak často zmiňovanou nemoc PBFD (často zmiňovanou v souvislosti s Chotěboří) a včera jsem se dozvěděla, že je zcela negativní.

Takže mám nepopsatelnou radost a jsem ráda, že v našem případě to byl "jenom" provázek, který se snad už nikdy neukáže.

Tím se nechci nijak zastávat tohoto chovatele, protože neschvaluji prodej odchycených ptáků a jeho prodejní praktiky (ikdyž doma jednoho mám) a vím, že se to jen tak nezmění, protože kdo navštívil končiny např. Austrálie, ví, jak rádi jsou domorodci, že bude o jednoho křiklouna míň.

Jenom mi je líto těhle úžasně chytrých tvorečků, kteří mají tak vysokou prodejní cenu, že tráví měsíce v prodejnách a čekají, jestli se někdo smiluje.
Jsem ráda, že náš příběh má šťastný konec (co se této nemoci týče), protože si neumím představit, že bych čekala v dobrém případě několik let až nám Mimino odejde.

Ale už vím, kam nikdy nejezdit pro papouška.

P.S: dneska jdeme k panu doktorovi na kontrolu, budou nám vyndavat stehy, tak nám prosím držte palce.

A opravdu P.S: Mimino má doma nového kamaráda, je to 4měsíční Žako Kongo, pochází od opravdového chovatele a jmenuje se Calvin.

Překvapivě musím říci, že už teď se mají docela rádi, neprovádí žádné velké bitky a dokonce vydrží ve společné kleci.

Takže přeji všem hodně zdaru, krásné předvánoční dny a zdravím také Kakadua Aladára, který jak se zdá, pochází od stejného "chovatele" z Čech.

Díky za přečtení, Markéta.

Príbeh prebraný z pôvodných stránok od autorky Markéta publikované dňa 21.07.2005, 23:44
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní