Gollumov utek

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Gollumov utek

Príspevokod užívateľa coala » Št 15. Dec 2016, 15:57

Gollumov utek

Takze zase sa stalo to co sa stat nemalo.
Vcera vecer sa mi stala neprijmna vec. Jeden z mojich ruzovych kakadakov
Gollum, mi uletel.

Ako sa to stalo?
Kakadaci su v podkrovnej izbe. (tam su aj zakovia), je to izba pre nich a pre mna. Izba je prisposobena, pre ich a moje (hlavne pre ich) potreby. Po bujarych oslavach a dlhom spanku som sa rozhodol, ze je cas prevetrat mojich somarov, ktori sedeli dost dlho vo svojich klietkach a zacinali sa nudit. To by nebol problem, lebo su tam pusteni kazdy den, minimalne dve/tri hodiny, ale väcsinou su pusteni cele doobedie, alebo poobedie. Tak som ich pustil aj teraz, nic netusiac co ma caka.
Vtaci v izbe lietali a vyvadzali a ja som si lezal na pohjovke a oddychoval a cumel na nich a na akvarko (relax) Az ked som z hrozou zistil, ze dvere, ktore vzdy za sebou zatvaram boli pootvorene, nie vela, ale aj tak. Ked mam zakov pustenych, Roseknopp, tak sa nic nedeje..pretoze dostat sa cez cely dom a dvoje dvere vyzaduje dost odvahy od papucha a okrem toho ziaden z nich sa ma neboji. Takze v pripade, ze by usli z izby
(Musim podotknut, ze okrem dveri v mojej izbe mame extra dvere na poschodi a potom hlavny vchod, vsetky dvere zvyknem zatvarat),
tak pridu na zavolanie naspät.....az na jedneho a to je Gollum, ten sa ma boji ako cert svätenej vody, jedine co miluje nadovsetko je Anette. (Ktora bola odkopnut poslednych hosti na stanicu, takze nebola doma)
Vsetky dvere zvyknem zatvarat hlavne kvoli dvom papuchom: kvoli mojmu kakariki a kvoli Gollumovy, to su jedine vtaky u mna, ktore dokazu ist cez tmave skodiste, chodbu a dalsie schodiste a dvere a halu....

No, v kazdom pripade som ziadne dvere neskontroloval, ci su zavrete a dvere do mojej podkrovnej izby boli len privrete - coho Gollum hned vyuzil. Ked som si vsimol, ze zmizol za dverami vedel som, ze bude problem. On totiz zvykne vzdy zoskakovat zo schoda na schod az dole k hale.

A ja som nemohol nic robit, lebo on ku mne nepojde, skor naopak, bude chciet odo mna utiect, tak som v prvom momente zostal v izbe, najprv som chcel rychlo zliezt po poziarnom rebriku dole a zabuchnut dvere do haly zvonku, este predtym, ako Gollum stihne tam prist.
Problem bol v tom, ze najprv musim pozatvarat moje vtaky do klietok aby som mohol otvorit okno a vyliezt von.

Kym som ich pozatvaral (to mi zabralo asi 20/30 sek, pochopil som, ze nestihnem zliezt dole a obehnut cely dom a zabuchnut dvere, ako som to planoval zo zaciatku.
Lebo ako poznam Golluma tak on urcite zoskakuje zo schoda na schod smerom dolu k hlavnym dveram. On totizto miluje skakat zo schoda na schod a pri tom si nieco vypravat a kyvat hlavickou hore-dolu ako sodovkarov kon.

Tak ma napadla alternativa cislo dva.
Vyliezt z okna na toalete na strechu a zo strechy splhnut si to po konstrukcii pre popinave rastliny dole k hlavnym dveram, islo by to o nieco rychlejsie ako po rebriku, ale nebol som si isty nosnostou tej konstrukcie, je to len taka gulatinka na kvetiny, takze by to bol tak trochu risk zliezt po tom.

No, ale ked som okno otvoril tak som videl, ze Gollum vyriesil moje problemy za mna. On si tam len sedel na nasom zabradli na terase, cistil si pierka a mal sa fajn. Tak mi neostavalo nic ine, ako pozerat sa z okna a dufat, ze Anette pride vcas a zoberie ho domov, alebo aspon zaleti na jeden z nasich stromkov v nasej zahrade a zostane tam.....
Nestalo sa tak....
Dost nizko nad hlavou prelietaval balon na teply vzduch. Pustil plyn na plne gule aby nabral vysku. To vydalo dost neprijemny zvuk, asi ked si pustite ten najväcsi horak na plyn na plne gule a zapalite. Sam som sa toho zvuku zlakol.

Gollum dostal paniku a z prenikavym krikom vzlietol do vysky a zmizol mi z dohladu. Ja som sa len bezmocne pozeral kym nezapadol za obzorom.

Rychlo nasadol na bicykel a pokusil ho lokalizovat, aby ho Anette mohla potom privabit. Nenasiel som ho. Ked som prisiel domov tak Anette bola doma....to co potom nasledovalo a co som si vypocul tu nebudem rozpisovat.

Po jej monologu, sme nasadli na bicykle a sli sme na to miesto, kde som si myslel, ze Gollum bude, ale bezvysledne. Napadlo ma, ze zoberiem do prepravky Rosenknopp, ona sa zvykne ozyvat, ked sa jej nieco nepaci a prave prepravka nie je jej oblubene miesto. Tak sme sa prechadzali s Rosenknopp co nadavala z prepravky kedy/tedy.
Pomohlo to! Gollum sa ozval. Potom to bola hracka najst ho. Uvideli sme ho na obstrihanom javori.

Ozobaval si tam konariky nevedomy o nasich starostiach o neho. Ja som hned odbehol prec aby ma ten pankhart nevidel a nechal vsetko na Anette. Ona sa volky, nevolky vysplhala na javor. Cely cas nanho hovorila a vabila ho. Bol na samom vrchu a konare neboli najlepsie na zliezanie, ale on sa naozaj snazil...smykalo sa mu, zopar razy padol, ale po velkom usili sa a smykani sa dostal Anette na prst.

Problem bol v tom, ze Anette mala na sebe len obtiahnute tricko (Ani len moja ruka sa tam nevmesti, nieto Gollum) a bola na dost blbom mieste, kde potrebovala sa drzat aspon jednou rukou...takze najprv ho skrabkala a maznala sa s nim par minut, lebo nevedela co ma robit, nechcela ho vystrasit. Potom zacala pomaly, ale velmi pomaly zliezat s nim zo stromu. Gollum sedel cely cas na jej ukazovaku....(Modlil som sa aby sa neposmykla, alebo aby neletel nejaky balon nad nami) Ked sa dostala na poslednu razcochu tak bol problem, lebo ona bola nutena zoskocit aj z Gollumom (Co trpezlivo sedel na ukazovaku a hral sa z jej vlasmi) a on by zrejme pouzil svoje kridla na udrzanie rovnovahy, pripadne zase vzlietol. Tak sa potom nejako premohla a dala si ho pod to svoje velmi tesne a tenke tricko/body?!

Gollum to bral ako hru a len sa tam viac zahrabal, potom som pomohol Anette zo stromu.
A vzapäti supli Golluma do prepravky k Rosenknopp. Zase mi odpadol velky kamen zo srdca a ruky sa mi roztriasli ako vzdy potom, ked si chytim vlastneho papucha vonku. Teraz sedi Gollum vonku vo voliere a ma sa super, trochu vyhladovely, ale bez uhony a ja tiez....

Este nieco ma napadlo, ze ked z nie inak, tak vyhoda mat dva papuchy toho isteho druhu je v tom, ze ten druhy prilaka, ale aspon prinuti ozvat sa tomu druhemu na uteku.
Sance sa v tom zvysia o par percent, nie o vela, ale aj tak, v takom pripade je dobre kazde promile aspon nam to pomohlo, inak by sme Golluma tak rychlo nenasli.

Nuz koniec dobry, vsetko dobre.....
Z pozdravom Gery1....

Príbeh prebraný z pôvodných stránok od autora Gery1 publikované dňa 21.07.2005, 23:44
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných