Jak se Bubo proletěla ....

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Jak se Bubo proletěla ....

Príspevokod užívateľa coala » Ut 13. Dec 2016, 16:49

Myslím , že nějaký papouščí bůh má zřejmě záměr s námi a našimi eklektusy . Asi velmi chce, aby jsme si jich vážili a hlídali je jako oko v hlavě . Nějak tak to alespoň vypadá . Jinak si nedovedu vysvětlit , že i naše Bubo se nám prolétla a vrátila se opět po denním výletě zpět do svého domova .

Ráno se příjemně ochladilo a tak jsem pěkně dokořán otevřela okna v našem domě , aby vlahý větřík provětral naše pokoje .

Oskar s Bubo už seděli doma v pozoru a čekali na snídani . Tu samozřejmě dostali a já se slovy směřovanými k mému dvacetiletému synovi : \"Prosím tě, až půjdeš pryč zavři okno \" , jsem šla do práce o tři schody dále , krášlit pejsky . Okolo poledne jsme se zase potkali doma , a já první vidím, okno otevřené a synek pryč ,Oskar sám na kleci .A už jsem věděla, že je zle . Bubo nikde .

Po marném prohledávání každého temného zakoutí v pokoji , jsem se slzou v oku konstatovala , že Bubo je zřejmě mimo domácí objekt a už jí neuvidím .

Šla jsem prohlédavat naší ztepilou borovici černou , před naším domem s nadějí, že Bubo bude sídlit tam . Ale červenomodrou siluetu papouška , jsem ani nezahlédla . A ani zarostlé javory naproti u sousedů nevydaly své tajemství . Nic a ani hlásek . Bubo se pomalu stávala vzpomínkou . Nálada na bodu mrazu , duševní nadávky sobě i synkovi a smutek , že Bubo , ač mlaďounká zahyne ve spárech místních čtyřnohých dravců pod rouškou noci . Nebo v drápech opeřených příbuzných se zahnutým zobákem , který určitě není určený k louskání oříšků , ale k louskání lebek a skalpů zatoulaných papoušků .

Večer jsem Oskárka smutně odnesla domů na jeho klec a řekla jsem mu pokorně , ať se jí pokusí zavolat . Otevřela jsem okno a šla ještě jednou prohledat odhadovaný směr nezkušeného letu, naší mlaďounké eklektušky . A světe div se , Oskárek opravdu nezklamal , volání jména "Bubo" se rozléhalo po celé ulici . Přidal do toho ještě jeho skřek a pár písknutí . A to jí zatím opravdu moc nemusí ... !

A v tom !! Vidím na zahradě u sousedů od naproti , vyset červeného ptáka , hlavou dolů z krásné třešně ! Hysterickým řevem jsme požádala sousedy : " Prosím zavřete si psy , ať nesežerou naší krásnou Bubo", a s pomocí synka , který nastoupil k odchytu papouška v plné polní, jsme uskutečnili plán.

Syn se přehoupnul přes plot , vystoupal po vysokém žebříku , který naštěstí sousedi neuklidili a který byl přistaven ke kmeni třešně , do větví ztepilého stromu . Bubo si trochu kousla do nabízeného piškotu a mezitím byla lapena do ruky synka . Trochu té krve po štípanci , který mu uštědřila , vyvážila mojí obrovskou radost , že je Bubo zase doma , mezi námi :-)

A my můžeme pokračovat ve stavbě krásné letní voliéry , pro naše dva eklektusy , kteří to s námi , jak vidno umějí ..... :-)

Príbeh prebraný z pôvodných stránok od autorky Oskárek publikované dňa 11.08.2010, 22:26
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný