Moje první dokrmování

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Moje první dokrmování

Príspevokod užívateľa coala » Ut 13. Dec 2016, 16:37

Ahoj chtěla bych se s vámi rozděli t o moje první dojmy a omyli v ručním dokrmování.
Jěště nikdy jsem nedokrmovala žádného papouška jen jsem o tom všude četla párkrát viděla video ale nikdy nezkoušela na ostro, jen tenkrát jsem přikrmovala korelky ale ne žádnou extra směsí jen to´co bylo doma tak jsem jim dala a bylo.
V neděli ráno jsme si byli pro amazonana modročelého aestivu a dali mu jméno Árčí. Jelikož mu je teprve něcokolem 70 dní tak se musí jěště dokrmovat dvakrát denně ráno a večer....No byl to risk jestli to vyjde nebo ne ale když jsme tam v sobotu byli se jen juknout jak nám roste protě jsme neodolali a dá se říct že ukecali chovatele aby nám ho dal už ted jěště neodstaveného...někdo by řekl nezodpovědné a malicherné ale nadruhou stranu proč všude čtu jak je to dobré že si papoušek na nového pána lépe zvykne a utvoří se mezi nimi takové jakési pouto a jelikož tohle už je velký papoušek a už v tý makovičce něco má přemýšlí tak sme se pro tuhle možnost rozhodli. A jak jde vidět asi jsme udělali dobře. První dokrmování mi pán ráno ukázal jak se to míchá kolik toho dát a kolikrát denně vše co mohli mi řekl dal mi domů pixlu dokrmovací směsi a kýblík zrní do začátku a bylo vezli jsme si Árčího domů. druhé krmení jsme už dělali mi.Pán mi řekl v kolik je zvyklí jíst tak jsem v šest dala vařit vodu uklohnila kašičku a nehala vystydnout---no řeknu vám bála jsem se tak moc že bych mu mohla spálit volátko že to dostal skoro studený a prskal mi to. Takže jsme z toho byli smutný ale řekla jsem že to skusíme jěště jednou trochu dýl až syn usne a bude klid tak jsem to skusila tedy znovu v devět večer(malému se nehtělo spinkat) .udělaljsem novou kašičku tentokrát jsem si vzala napomoc i dětský teploměr a když byl teplota 41 stupnů jsem natáhla do stříkačky vzala si papouška na klín malinko přidržela křídla a jak mu chtnalo i od nového pánečka. rána to bylo jěště lepší už jsem ho nemusela ani přidržovat a papl sám a mlaskal si jak miminko při kojení.....No takhle hezky nám to jde do dnes papoušek je den odene krotší a mazlivější už ani tolik neštípe nebrání se pohlazení ted mě maximálně chtne do zobáku a zavrčí ale pak sklopí hlavu a nechá se drbat po těle jak štěně je to miláček opravdu jak miminko...asi to bude dobré i s přechodem na zrní už ted louská zrní a skoro všechno co vylone a nespadne mu to ze zobáku tak sní....takže si myslím že to bude dobré když už ted něco sní tak to bude jen lepší....jen ho rozmazlit jelikož jeho chovatel jich měl moc a tam to bylo jen nakrmit a do klece žádný hlazeníčko nebo povídání takže ho ted vše učíme už umí jít a udržet se na ruce což předtím ani nevěděl jak....jak říkám den odedne lepší....a ani se synem kterému je 18 měsíců není žádný problém papouch zdrhá nebo na sebe koukaj něco si žvatlaj max když na něj šáhne tak otevře výhružně zobák a zavrčí jak pes a to je celé...tak snad dobrý držte palečky at to jde takhle hezky dál... A vám taky chovu zdar

Príbeh prebraný z pôvodných stránok od autorky Luluna publikované dňa 19.08.2010, 21:43
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní